Prokuratura Okręgowa w Gdańsku [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Fot. Patryk Rosiński / ESKA INFO Prokuratura Okręgowa w Gdańsku [zdjęcie ilustracyjne]

Pomorskie: NAĆPANY kierowca ZABIŁ pieszą. Jest akt oskarżenia. Co ustalono?

2020-11-03 15:00

Do koszmarnego wypadku doszło 7 lutego 2020 roku w godzinach nocnych. Między miejscowościami Kiezmark i Cedry Wielkie w powiecie gdańskim 28-letni mężczyzna śmiertelnie potrącił 41-letnią kobietę. Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim zakończyła postępowanie w tej sprawie.

- Jadący Fordem Fusion w kierunku Cedrów Wielkich mężczyzna potracił pieszą. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Jak ustalono, kierujący w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem amfetaminy - przekazała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Z opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych wynika, że do tragedii przyczynił się kierujący, ale i potrącona kobieta.

Kierowca miał zdaniem śledczych poruszać się z prędkością około 105-120 km/h lub nawet szybciej. Piesza natomiast szła nieprawidłową stroną drogi i nie miała odblasków.

Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie obrażeń, w następstwie których potrącona kobieta poniosła śmierć. - Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności - tłumaczy Grażyna Wawryniuk. Podejrzany nie przyznał się do winy. Nie uwzględniono wniosku o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Sprawę skierowano do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.

Express Biedrzyckiej - Grzegorz Schetyna: Rząd musi podjąć twarde decyzje. Za dużo było lansu i konferencji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE