Pomorskie: Silne wichury nad Bałtykiem! Wiatr "w porywach do 110 km/h" [OSTRZEŻENIA IMGW]

2021-10-21 11:00
Pomorskie: Potężne wichury nad Bałtykiem! W porywach do 110 km/h [OSTRZEŻENIA IMGW]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pomorskie: Potężne wichury nad Bałtykiem! "W porywach do 110 km/h" [OSTRZEŻENIA IMGW]

Pogoda w całej Polsce zmienia się z godziny na godzinę. W wielu regionach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje silny wiatr. Wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. W Pomorskiem najmocniej ma wiać nad samym Bałtykiem. W nadmorskich powiatach obowiązują pomarańczowe alerty pogodowe. Jak twierdzą eksperci z IMGW, prędkość wiatru może osiągnąć nawet 110 km/h!

Pogoda w Polsce ma dziś przynieść olbrzymie zmiany. Jakiej aury możemy się spodziewać? Jednoznaczną odpowiedź dają zapowiedzi synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak podaje IMGW, w większości regionów kraju obowiązywać będą ostrzeżenia pogodowe pierwszego i drugiego stopnia. Alerty dotyczą silnego wiatru, jednak niewykluczone są również burze. Jak prezentuje się sytuacja w województwie pomorskim? Nad samym Bałtykiem wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 50 km/h, w pasie nadmorskim od 50 do 65 km/h, a w porywach do 110 km/h, z południowego zachodu - informuje IMGW. Wszystkie powiaty na Pomorzu, poza nadmorskimi, gdzie obowiązują pomarańczowe alerty, objęto ostrzeżeniami pierwszego stopnia. Wiatr może sprowadzić spore niebezpieczeństwo w całym regionie. Trzeba więc zachować dziś szczególną ostrożność. Przed czym dokładnie ostrzegają alerty IMGW? Odpowiedź znajdziesz pod quizem i materiałem wideo z jesienną prognozą pogody.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - informuje IMGW w objaśnieniu ostrzeżenia.

Zobacz także: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nie nazywaj się podróżnikiem bez 8/15!

Zobacz także: Orionidy 2021. Przed nami wyjątkowa noc spadających gwiazd. Kiedy je oglądać?

Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE