Pomorskie: Rzucał kamieniami w auta jadące drogą krajową. Areszt dla 32-latka

2021-11-29 14:45
Pomorskie: Rzucał kamieniami w auta jadące drogą krajową. Areszt dla 32-latka
Autor: KWP Gdańsk Pomorskie: Rzucał kamieniami w auta jadące drogą krajową. Areszt dla 32-latka

W miniony piątek, 26 listopada 2021 roku, kartuscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Jak podają służby, rzucał on kamieniami w samochody jadące drogą krajową nr 20. Podejrzany usłyszał już dwa zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruch drogowym. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet trzyletnia odsiadka.

Niepokojące zgłoszenie w ubiegły czwartek odebrał dyżurny z komisariatu w Żukowie. Dotyczyło ono mężczyzny, który rzucał kamieniami w samochody jadące krajową "dwudziestką". - Przed przyjazdem funkcjonariuszy sprawca zdążył się oddalić. Tego dnia jeszcze dwa razy. Następnego dnia dyżurny żukowskiej jednostki policji otrzymał podobne zgłoszenie. Tym razem świadkowie pobiegli za mężczyzną, który schował się w pobliskim domu i zamknął drzwi od wewnątrz - podaje pomorska policja. Stróże prawa, którzy przyjechali na miejsce, wyważyli drzwi i zatrzymali 32-latka odpowiedzialnego za uszkodzenie co najmniej sześciu samochodów. - Mężczyzna usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruch drogowym - informują mundurowi.

- Na wniosek prokuratury w sobotę sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech - tłumaczą pomorscy policjanci.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Praca psów policyjnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE