Pomorskie: ŚMIERTLENY WYPADEK. Bez kasków wjechali motorowerem w drzewo!

2019-10-08 13:30 PT
Wypadek
Autor: KWP Gdańsk

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (5 października) po godzinie 17:00 w gminie Przywidz. Wstępne ustalenia policjantów są szokujące. Jak się okazuje, motorowerzysta i jadąca z nim kobieta nie korzystali z kasków! Prowadzący pojazd mężczyzna zginął na miejscu, zaś pasażerka została ranna.

Funkcjonariusze z Pruszcza Gdańskiego późnym popołudniem odebrali zgłoszenie o wypadku drogowym w Koziej Górze. Na miejsce od razu skierowano patrol ruchu drogowego.

Mundurowi wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. - 43-letni kierowca motoroweru na łuku drogi najechał na przydrożne drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, a 31-letnia pasażerka trafiła do szpitala. Oboje nie korzystali podczas jazdy z kasków ochronnych - podaje Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim.

Wezwani zostali prokurator i technik kryminalistyki. Sporządzono oględziny. Wykonano także szkic sytuacyjny oraz zdjęcia. Zbadano również trzeźwość uczestników wypadku. Śledczy ustalają szczegółowe okoliczności tragedii.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność na drogach i przypominają, że za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.