Pomorskie: TRAGEDIA na drodze krajowej. Tir ZMIAŻDŻYŁ osobówkę. Co ustaliła policja?

2020-10-15 14:15 Paweł Tabędzki
Pomorskie: TRAGEDIA na drodze krajowej. Tir ZMIAŻDŻYŁ osobówkę. Co ustaliła policja?
Autor: KWP Gdańsk Pomorskie: TRAGEDIA na drodze krajowej. Tir ZMIAŻDŻYŁ osobówkę. Co ustaliła policja?

We wtorkowy poranek (13 października) około godziny 8:00 na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec (powiat kwidzyński) doszło do koszmarnego wypadku. Niestety, 49-letni kierowca osobowego Mercedesa nie przeżył zderzenia z ciężarówką. Na miejsce błyskawicznie wysłano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz komisariatu w Gniewie. Wiemy już, jakie są wstępne ustalenia w sprawie przyczyn tragedii.

Jak podaje kwidzyńska policja, mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca osobówki, jadąc w kierunku Łodzi, z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Wtedy zderzył się czołowo z ciężarowym Mercedesem. Niestety, obrażenia 49-letniego mieszkańca powiatu sztumskiego okazały się śmiertelne.

Stróże prawa przebadali kierowcę tira na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów i sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady.

Wciąż trwa wyjaśnianie bliższych okoliczności tragicznego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę oraz ostrożność na drodze. - Pamiętajmy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich uczestników ruchu.

Super Raport 15.10 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Bogdan Zdrojewski - senator, PO)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.