Pomorskie: WZMOŻONE KONTROLE na drogach. Policja prowadzi całodniową akcję

2020-01-23 9:00 PT
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Amadeusz Calik

W czwartek (23 stycznia) pomorscy funkcjonariusze prowadzą działania pod hasłem „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. - Celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Gdzie należy spodziewać się kontroli? Na co mundurowi zwracają szczególną uwagę?

Akcja trwa przez cały dzień. Policjanci już z samego rana pojawili się w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, m.in. na obszarze Trójmiasta. - Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych oraz rowerzystów. Sprawdzają także, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego i korzystają po zmroku z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym - podaje KWP.

Rowerzyści są badani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci sprawdzają również obowiązkowe wyposażenie użytkowanych jednośladów.

- Kierujący i piesi muszą dostosować się do zimowych. Szczególnie dzieci i seniorzy zawczasu powinni zaopatrzyć się w elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne z daleka. Obowiązek ten dotyczy obszarów niezabudowanych, jednak zachęcamy do używania odblasków wszędzie, gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej - przekonują funkcjonariusze.