Poszedł na ryby i ZNIKNĄŁ. Spod lodu wyłowili ZWŁOKI! Potworna TRAGEDIA na Pomorzu

2021-01-26 14:00
Poszedł łowić i ZNIKNĄŁ. Spod lodu wyłowili ZWŁOKI! Potworna TRAGEDIA na Pomorzu
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Poszedł łowić i ZNIKNĄŁ. Spod lodu wyłowili ZWŁOKI! Potworna TRAGEDIA na Pomorzu

Pod wędkarzem załamał się lód! W późny poniedziałkowy wieczór (25 stycznia) strażacy ochotnicy z OSP Raduń zostali zadysponowani w miejsce, gdzie mężczyzna mógł wpaść do wody. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Dziemiany w powiecie kościerskim. Nurkowie wydobyli spod lodu zwłoki 62-latka.

Na lodzie oraz przy brzegu dostrzeżono rzeczy, które należały do wędkarza. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono okolicę. Następnie zlokalizowano potencjalne miejsce, gdzie mogła znajdować się osoba, pod którą załamał się lód - podaje OSP Raduń w opisie akcji na Facebooku. Wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościerzyny. Eksperci zaczęli szukać pod taflą lodu. - Niestety, zdarzenie zakończyło się tragicznie - dodają strażacy.

Ciało 62-latka wydobyto spod lodu i przeniesiono na brzeg. W działania zaangażowano jednostki z SGRWN JRG Kościerzyna, OSP Dziemiany, wspomnianej OSP Raduń oraz funkcjonariuszy policji. To oni pod nadzorem prokuratora sprawdzają szczegółowe okoliczności śmierci mężczyzny.

- Apelujemy o rozsądek i niewchodzenie na lód, który jest naprawdę bardzo słaby oraz kruchy - strażacy ochotnicy z OSP Raduń.

Gdańscy seniorzy się szczepią! „Ekspresowo i bezboleśnie”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE