Poważne utrudnienia na autostradzie A1! Będą wyburzać wiadukty

2020-01-17 13:45 PT
Autostrada A1 będzie zamknięta
Autor: GDDKiA

Od godziny 19:00 w piątek (17 stycznia) do 6:00 rano w poniedziałek (20 stycznia) autostrada A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców. Na zbliżający się weekend zaplanowano wyburzenie sześciu wiaduktów w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywaną trasą. Tym samym dojazd autostradą z Trójmiasta na południe kraju i z powrotem może wiązać się z niemałymi utrudnieniami.

Jak podaje GDDKiA, pierwszych problemów w rejonie rozbieranych wiaduktów należy spodziewać się już dziś około 16:00. Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu ma pomóc kierowcom w bezpiecznym i szybkim dotarciu do celu. Jak zatem należy się zachować i którędy pojechać, by ominąć wszelkie utrudnienia?

- Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła - Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1 - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jadąc z Łodzi w kierunku Katowic, należy na węźle Tuszyn zjechać z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock ruszyć w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ włączamy się w ruch na drodze ekspresowej S8 i dojeżdżamy nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

Dlaczego wiadukty będą wyburzane?

- Wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym - informuje GDDKiA. - W ich miejsce wybudowane będą nowe, o większej nośności, z oddzielnym ciągiem pieszo-rowerowym, znacznie bezpieczniejsze od zamykanych. To punkt zwrotny inwestycji. Od tej chwili nie będzie już kolejnych długotrwałych utrudnień dla okolicznych mieszkańców, a jedynie stała poprawa warunków funkcjonowania, wraz z oddawaniem do użytkowania kolejnych gotowych nowoczesnych obiektów - zapewniają drogowcy.

Przeznaczone do rozbiórki wiadukty stanowią fragmenty dróg lokalnych na następujących trasach:

  • Srock - Wodzinek,
  • Imielna - Sierosław,
  • Przydatki - Doły Brzeskie,
  • Papieże - Karlin,
  • Władysławów - Żychlin,
  • Bąkowiec - Polesie