Przewrócił 10-letnią dziewczynkę i ukradł jej telefon. Może trafić za kratki na 12 lat

2021-10-14 17:30
Przewrócił 10-letnią dziewczynkę i ukradł jej telefon. Może trafić za kratki na 12 lat
Autor: KMP Słupsk Przewrócił 10-letnią dziewczynkę i ukradł jej telefon. Może trafić za kratki na 12 lat

Funkcjonariusze ze Słupska zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który będzie odpowiadał przed sądem za rozbój. Przestępstwa miał dopuścić się w minionym tygodniu, 8 października 2021 roku. - Sprawca, widząc dziewczynkę rozmawiającą przez telefon, przewrócił ją i ukradł jej komórkę - tłumaczą mundurowi ze Słupska. Zatrzymany może spędzić za kratami nawet 12 lat.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w miniony piątek, 8 października 2021 roku. - Z ustaleń śledczych wynika, że młody mężczyzna, widząc 10-letnią dziewczynkę rozmawiającą przez telefon, przewrócił ją i ukradł jej komórkę. Zaraz po tym sprawca uciekł. Sprawą szybko zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego - podaje Komenda Miejska Policji w Słupsku. Informacje zdobyte i zweryfikowane przez stróżów prawa doprowadziły ich do ustalenia tożsamości sprawcy oraz jego miejsca pobytu. - Podejrzanemu przedstawiono już zarzutu rozboju - informuje KMP. Wczoraj sąd zastosował wobec 30-latka tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

Sprawcy rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tańczące z promocjami 14.10.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE