"Łowca nastolatek" skazany! "Krystek" usłyszał wyrok w związku ze śmiercią 14-letniej Anaid

2021-10-14 16:00
Krystek odpowie za śmierć Anaid?
Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS

"Łowca nastolatek" będzie siedzieć! Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał na 2,5 roku więzienia Krystiana W. z Pomorza. "Krystek" usłyszał wyrok za tzw. "elektroniczną korupcję seksualną małoletniego". Sprawa ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid w marcu 2015 roku. O szczegółach przeczytasz w tym artykule na www.se.pl!

"Łowca nastolatek" skazany! W czwartek, 14 października 2021 roku, Sąd Rejonowy w Wejherowie ogłosił wyrok w sprawie przeciwko 44-letniemu Krystianowi W. Mężczyzna znany pod pseudonimem "Krystek" odpowiada za elektroniczne kontakty z dwoma małoletnimi w celach pedofilskich w 2015 roku. "Łowca nastolatek" został doprowadzony na ogłoszenie wyroku z aresztu śledczego, gdzie przebywa w związku z procesem dotyczącym kontaktów seksualnych z ponad 30 dziewczynkami. Za kontakty z dwiema nastolatkami za pomocą Messengera w celach pedofilskich Sąd Rejonowy skazał "Krystka" na 2,5 roku więzienia. Sąd zakazał Krystianowi W. również zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych na mniej niż 100 metrów oraz kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób przez trzy lata. Sędzia Jolanta Nowak odczytała tylko wyrok skazujący mężczyznę na karę więzienia. Jego uzasadnienie, z uwagi charakter sprawy, pokrzywdzone dziewczynki oraz nienaruszanie dobrych obyczajów, zostało odczytane bez obecności publiczności. Media były jedynie obecne podczas odczytania samego werdyktu. - Od przedmiotowego wyroku służy stronom apelacja, którą składa się do Sądu Okręgowego w Gdańsku - powiedziała sędzia Nowak.

Sonda
Czy kary dla pedofilów powinny być wyższe?

W 2015 roku "Krystek" za pomocą Facebooka i Messengera kontaktował się z dwoma nastolatkami. Poprzez manipulację, obiecując pracę, fundując obiady lub kolacje i przejażdżki samochodem, chciał dziewczynki wykorzystać seksualnie. Prokuratura na potrzeby śledztwa ściągała zabezpieczone rozmowy od serwisu społecznościowego Facebook.

Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która marcu 2015 roku, dzień po spotkaniu z mężczyzną, rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. To, że dziewczynka spotykała się z 37-letnim wówczas "Krystkiem", odkryła matka nastolatki. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo. Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "Łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt. Krystian W. poznawał nastolatki dzięki pracy w sopockich klubach Marcina T., współzałożyciela sopockiej Zatoki Sztuki oraz również oskarżonego m.in. o seksualne wykorzystywanie nieletnich.

Proces mężczyzn odpowiedzialnych za wykorzystywanie seksualne młodych osób, w tym nieletnich dziewcząt, również toczy się przed Sądem Rejonowym w Wejherowie. Z uwagi na interes pokrzywdzonych, sprawa odbywa się z wyłączeniem jawności.

Pędził tyle, że nie wierzył, że dogoni go policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE