Studenci Uniwersytetu Gdańskiego, twórcy aplikacji SafeWatch.

i

Autor: www.mors.edu.ug.pl Studenci Uniwersytetu Gdańskiego, twórcy aplikacji SafeWatch.

SafeWatch - aplikacja, która może uratować Ci życie. Wymyślili ją gdańscy studenci [AUDIO]

2015-06-02 14:08

Dzieje się coś złego, a Ty nie jesteś w stanie zadzwonić po pogotowie czy po policję? Nie szkodzi, studenci Uniwersytetu Gdańska wymyślili aplikację o nazwie SafeWatch, która będzie wybawieniem właśnie w takich sytuacjach. Już niedługo pojawi się na smartfonach i niektórych zegarkach. O szczegółach w materiale Radia Eska.

Kolejny, świetny pomysł studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Aplikacja mobilna o nazwie SafeWatch już wkrótce może zrewolucjonizować sposób wzywania pomocy w nagłych przypadkach. 

O szczegółach reporterom Radia Eska opowiada Kamil Wojewski, lider zespołu SafeWatch i student Uniwersytetu Gdańskiego.

Zamiast czasochłonnego telefonu, wystarczy wyuczony wcześniej gest. Wystarczy na przykład trzykrotne uderzenie dłonią w odpowiednim rytmie i juz odpowiednie służby zostaną poinformowane, że dzieje się coś złego. 

SafeWatch, aplikacja, która wezwie pomoc najszybciej

Jak podkreślają pomysłodawcy SafeWatch, aplikacja umożliwia perfekcyjne wyćwiczenie gestów, dzięki czemu wyeliminować można przypadkowość. Po wykonaniu odpowiedniego gestu na policyjny numer alarmowy oraz do najbliższej rodziny użytkownika wysyłane jest zawiadomienie o zagrażającej życiu sytuacji. 

Wariant optymistyczny zakłada, że już w przysżłym roku aplikcja SafeWatch trafi na rynek.Pobrać będzie można ją na inteligentne zegarki i na smartfony. 
Warto wspomnieć, że właśnie dzięki tej aplikacji studenci Uniwersytetu Gdańskiego zajęli trzecie miejsce w światowym konkursie informatycznym AIS Student Chapter Competition. 

Korzystalibyście z takiej aplikacji?