Ścigano go listem gończym. Wpadł przez... papierosa!

2021-10-22 9:30
Ścigano go listem gończym. Wpadł przez... papierosa!
Autor: KWP Gdańsk Ścigano go listem gończym. Wpadł przez... papierosa!

Zapalił papierosa na peronie dworca w Sopocie i źle się to dla niego skończyło. Gdy wczoraj nad ranem policjanci z gdańskiego oddziału prewencji podjęli interwencję wobec 39-letniego mężczyzny, nie wiedzieli jeszcze, że mają do czynienia z przestępcą ściganym listem gończym. Chwilę później wyszło na jaw, że palacza poszukiwali funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdroju. Zatrzymany najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Do zatrzymania doszło przed godziną 6:00 rano w czwartek, 21 października 2021 roku. Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, w trakcie patrolowania rejonu dworca, zauważyli mężczyznę palącego papierosa na peronie. - Funkcjonariusze od razu podjęli interwencję i ustalili, że sprawcą wykroczenia jest 39-latek. Podczas sprawdzania jego danych w systemach policyjnych okazało się, że został za nim wystawiony list gończy i poszukiwali go stróże prawa z Jastrzębia-Zdroju - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Mężczyzna od razu został zatrzymany i doprowadzony do sopockiej komendy. Wkrótce trafi do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę 6 miesięcy więzienia.

Jak podaje policja, przestępca był skazany za kradzież z włamaniem.

Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE