Sopot: 18-latkowie handlowali narkotykami? "Byli zaskoczeni widokiem policjantów"

2020-01-27 13:30
Sopot: 18-latkowie handlowali narkotykami? Byli zaskoczeni widokiem policjantów
Autor: KMP Sopot Sopot: 18-latkowie handlowali narkotykami? "Byli zaskoczeni widokiem policjantów"

Kilka dni temu w Sopocie doszło do zatrzymania dwóch 18-letnich gdańszczan. Obaj młodzi mężczyźni są zdaniem policjantów związani z przestępczością narkotykową. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli u zszokowanych nastolatków duże ilości nielegalnych substancji. Może im grozić nawet 10 lat więzienia.

Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli worek, w którym znajdowało się ponad 100 tabletek zawierających MDMA. - Ustalono, że zabezpieczony towar dostał on wcześniej od swojego rówieśnika. W wyniku dalszych działań policjanci bardzo dokładnie przeszukali mieszkanie do niego należące. Znaleźli tam znaczne ilości substancji psychoaktywnych oraz marihuanę - podaje Komenda Miejska Policji w Sopocie.

Mundurowi zabezpieczyli nie tylko narkotyki, ale też wagę elektroniczną i 3 tysiące złotych w gotówce. 18-latkowie trafili do aresztu. - Znalezione substancje przekazano biegłemu do dalszych badań fizyko-chemicznych. Ustalono także, że gdańszczanin, który dał swojemu koledze narkotyki, w ostatnim czasie udzielał też środki odurzające innym osobom, również za pieniądze - informuje sopocka policja.

Obaj zatrzymani zostali przesłuchani w prokuraturze i usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu jeden z nich najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wobec drugiego zastosowano dozór policyjny. Posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE