Sopot: Myśleli, że UTONĘŁA w Bałtyku. Nie uwierzysz, gdzie ją znaleźli!

2020-08-21 12:45
Sopot: Myśleli, że UTONĘŁA w Bałtyku. Nie uwierzysz, gdzie ją znaleźli!
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Sopot: Myśleli, że UTONĘŁA w Bałtyku. Nie uwierzysz, gdzie ją znaleźli!

Od godziny 4:00 nad ranem w piątek (21 sierpnia) przy sopockiej plaży trwały poszukiwania kobiety w średnim wieku, która pod osłoną nocy kąpała się w morzu ze znajomym. W obawie o swoją kompankę mężczyzna zawiadomił służby ratunkowe. Zaginionej przez kilka godzin szukali funkcjonariusze policji, WOPR-owcy oraz wyspecjalizowana ekipa SAR. Około 10:00 okazało się, że działania były zbędne. Jak do tego doszło?

Poszukiwania przerwano po sześciu długich godzinach. W akcji brali udział m.in. ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz członkowie Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. - Pani była na plaży ze znajomym. W nocy kąpali się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wyszedł z wody jako pierwszy. Pełen obaw, że stało się coś złego, zabrał wszystkie rzeczy i powiadomił telefonicznie służby. Z jego relacji wynikało, iż zaginiona mogła utonąć. Wszczęliśmy więc poszukiwania - tłumaczy podkom. Radosław Talaśka z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w rozmowie z reporterem Super Expressu.

Około godziny 10:00 kobieta nawiązała kontakt telefoniczny z mężczyzną, który wcześniej przekazał informację o jej zniknięciu. Okazało się, że przebywała na jednej z sopockich ulic. - Była cała i zdrowa. We wskazane miejsce został wysłany patrol - dodaje podkom. Radosław Talaśka.

Odnaleziona rano plażowiczka nie jest mieszkanką Sopotu. Dzisiejszy poranek zapamięta z pewnością na długo, podobnie jak osoby zaangażowane w jej poszukiwania.

Nowy basen w Katowicach ma system wykrywania utonięć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE