Sopot: Myśleli, że UTONĘŁA w Bałtyku. Nie uwierzysz, gdzie ją znaleźli!

2020-08-21 12:45 Paweł Tabędzki
Sopot: Myśleli, że UTONĘŁA w Bałtyku. Nie uwierzysz, gdzie ją znaleźli!
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Sopot: Myśleli, że UTONĘŁA w Bałtyku. Nie uwierzysz, gdzie ją znaleźli!

Od godziny 4:00 nad ranem w piątek (21 sierpnia) przy sopockiej plaży trwały poszukiwania kobiety w średnim wieku, która pod osłoną nocy kąpała się w morzu ze znajomym. W obawie o swoją kompankę mężczyzna zawiadomił służby ratunkowe. Zaginionej przez kilka godzin szukali funkcjonariusze policji, WOPR-owcy oraz wyspecjalizowana ekipa SAR. Około 10:00 okazało się, że działania były zbędne. Jak do tego doszło?

Poszukiwania przerwano po sześciu długich godzinach. W akcji brali udział m.in. ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz członkowie Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. - Pani była na plaży ze znajomym. W nocy kąpali się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wyszedł z wody jako pierwszy. Pełen obaw, że stało się coś złego, zabrał wszystkie rzeczy i powiadomił telefonicznie służby. Z jego relacji wynikało, iż zaginiona mogła utonąć. Wszczęliśmy więc poszukiwania - tłumaczy podkom. Radosław Talaśka z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w rozmowie z reporterem Super Expressu.

Około godziny 10:00 kobieta nawiązała kontakt telefoniczny z mężczyzną, który wcześniej przekazał informację o jej zniknięciu. Okazało się, że przebywała na jednej z sopockich ulic. - Była cała i zdrowa. We wskazane miejsce został wysłany patrol - dodaje podkom. Radosław Talaśka.

Odnaleziona rano plażowiczka nie jest mieszkanką Sopotu. Dzisiejszy poranek zapamięta z pewnością na długo, podobnie jak osoby zaangażowane w jej poszukiwania.

Nowy basen w Katowicach ma system wykrywania utonięć
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE