Sztutowo: TRAGEDIA nad Bałtykiem! Młody policjant ZGINĄŁ, ratując TONĄCE DZIECKO

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Sztutowo: TRAGEDIA nad Bałtykiem! Młody policjant ZGINĄŁ, ratując TONĄCE DZIECKO

Sztutowo: TRAGEDIA nad Bałtykiem! Młody policjant ZGINĄŁ, ratując TONĄCE DZIECKO

2020-08-20 17:15

Do tragedii doszło w czwartkowe popołudnie (20 sierpnia) na niestrzeżonej plaży w Sztutowie na Pomorzu. Jak podaje RMF FM, 32-letni policjant rzucił się na pomoc tonącej 12-latce. Dziewczynka została uratowana, jednak mężczyzna sam zniknął pod powierzchnią wody. Jego ciało wyłowiono po kilkudziesięciu minutach.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 13:00 w miejscu, gdzie plaża nie jest kontrolowana przez ratowników. Wypoczywający nad morzem policjant z Mińska Mazowieckiego dostrzegł tonącą nastolatkę. Dziecko wyraźnie przegrywało walkę z żywiołem. Jak informuje RMF FM, mężczyzna momentalnie wbiegł do morza i udało mu się uratować dziewczynkę. Niestety, przykryły go fale i sam zniknął pod wodą.

Mimo że plażowicze szybko utworzyli tzw. "łańcuch życia", ciało 32-latka wyłowiono dopiero kilkadziesiąt minut później. Jak dowiedzieli się dziennikarze rmf24.pl, mężczyzna zostawił żonę i 15-miesięczne dziecko. Oboje mieli obserwować bohaterską akcję ojca rodziny z wysokości plaży.

Mundurowi przypominają, że z wodą nie ma żartów. Apelują do wczasowiczów wypoczywających nad Bałtykiem, by korzystali ze strzeżonych kąpielisk i stosowali się do poleceń ratowników.

Ile kosztuje szkolna wyprawka w 2020?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE