Iwona Wieczorek

i

Autor: Archiwum prywatne

Poszukiwania wciąż trwają

Sprawa Iwony Wieczorek. Tajemnicze słowa jej ojczyma

2023-03-13 12:07

Sprawa Iwony Wieczorek od blisko trzynastu lat wciąż jest jedną wielką zagadką. Nieznany jest los Iwony Wieczorek, a policjanci wciąż nie mają tropu, który mógłby naprowadzić ich na jakikolwiek ślad zaginionej kobiety. Głos w tej sprawie zabrał również Piotr Kinda, ojczym Iwony Wieczorek.

Janusz Szostak, słynny dziennikarz śledczy, w 2018 wydał książkę "Co się stało z Iwoną Wieczorek". Opisał tam okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek, rozmawiał z jej matką, policjantami, którzy badali tę sprawę, a także z jasnowidzem Jackowskim, który przedstawił swój punkt widzenia. W książce możemy również znaleźć wypowiedź ojczyma Iwony Wieczorek. Piotr Kinda opisał, jak wyglądał związek 19-latki ze swoim chłopakiem, a także opowiedział o tym, jak jego zdaniem wygląda śledztwo i czy wierzy w to, że Iwona Wieczorek się znajdzie. - Mama Iwony miała o to do mnie pretensje, ale jestem sceptyczny. Ta sprawa ciąży pod każdym względem od tylu lat. Każdy chciałby już ją zamknąć. Gdyby był jakiś punkt zaczepienia, wszystko byłoby łatwiejsze. Dziś jednak każdy z nas jest mądry. Mówimy: "Przecież wystarczyło wziąć taksówkę z tej dyskoteki" - analizował w książce ojczym Iwony Wieczorek. 

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 la 17 lipca w 2010 roku w Gdańsku. Mimo przenalizowania zapisów z monitoringu, gdzie widać dziewczynę, przesłuchania świadków i pracy policji, wciąż nie udało się ustalić, jaki los spotkał 19-latkę.

Krzysztof Rutkowski jest przekonany, że Iwona Wieczorek nie żyje? „Trzeba szukać ciała”
Sonda
Czy uda się w końcu wyjaśnić okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek?
Listen on Spreaker.