Iwona Wieczorek

i

Autor: Shutterstock, archiwum prywatne Iwona Wieczorek

Wstrząsające szczegóły

Iwona Wieczorek została pobita przed zaginięciem. Co ujawnił jej były chłopak?

2023-03-07 14:21

Jedna z najbardziej zagadkowych spraw, czyli zaginięcie Iwony Wieczorek, wciąż pozostaje nierozwiązana. Jednak wiele odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania przyniosła książka Janusza Szostaka "Co się stało z Iwoną Wieczorek". Słynny dziennikarz śledczy dotarł m.in. do zeznań Patryka G., byłego chłopaka Iwony Wieczorek. Zeznał on, że 19-latka tydzień przed zaginięciem została pobita.

Sprawa Iwony Wieczorek od blisko trzynastu lat pozostaje nierozwiązana. Znamy tylko podstawowe fakty. Wiemy, że 19-latka zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca w Gdańsku. Wcześnie wspólnie ze znajomymi bawiła się w jednym z klubów, a feralnej nocy wymieniała sporo esemesów. Iwonę Wieczorek możemy również zauważyć na zapisie z kamery monitoringu. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się m.in. Krzysztof Rutkowski oraz jasnowidz Krzysztof Jackowski. Ich praca nie przyniosła jednak przełomu, a los zaginionej dziewczyny wciąż pozostaje nieznany. Nowe światło na sprawę przyniosła za to książka Janusza Szostaka "Co się stało z Iwoną Wieczorek". Słynny dziennikarz śledczy odtworzył ostatnie godziny przed zaginięciem Iwony Wieczorek, rozmawiał z policjantami, którzy pracowali nad tą sprawę, analizował nagrania z monitoringu, dotarł do najważniejszych zeznań osób, które były przesłuchiwane w tej sprawie. Jedną z takich osób był Patryk G., były chłopak Iwony Wieczorek.

Zeznania byłego chłopaka Iwony Wieczorek

- Iwona Wieczorek była moją dziewczyną, a zarazem kuzynką. Rozstaliśmy się około dwa miesiące przed jej zaginięciem z uwagi na narastające kłótnie. Około tygodnia przed zaginięciem, to było o piątej rano, odebrałem telefon od Iwony. Skarżyła mi się, że została pobita przez moich kolegów, gdy wracała rano z imprezy do domu. Ona wtedy miała ich rozdzielać, bo się bili nieopodal Banana Beach - zeznał w lipcu w 2010 roku Patryk G.

Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek

Kliknij w okładkę, aby kupić książkę "Co się stało z Iwoną Wieczorek"

Sonda
Czy uda się w końcu wyjaśnić okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek?
Listen on Spreaker.