Stargard. Pobili właściciela mieszkania metalowym prętem. Powód jest szokujący

i

Autor: ToNic-Pics/ Pixabay Zdjęcie ilustracyjne. Pobili właściciela mieszkania metalowym prętem

Stargard. Pobili właściciela mieszkania metalowym prętem. Powód jest szokujący

Paweł Probucki ze Stargardu został pobity metalową rurką przez mężczyznę, któremu "wynajął" mieszkanie. Dziki lokator złamał mu także rękę. Wcześniej lokator przystawił właścicielowi mieszkania nóż do gardła. Wszystko zaczęło się w listopadzie 2021 roku. Dzicy lokatorzy zapłacili właścicielowi 2000 złotych kaucji i wprowadzili się do mieszkania. Od tamtej pory nie podpisali umowy najmu, nie płacą czynszu, nie robią też żadnych innych opłat.

Paweł Prabucki ze Stargardu "wynajął" mieszkanie rodzinie, która miała być w trudnej sytuacji. Zapłacili właścicielowi 2000 złotych i wprowadzili się do mieszkania. Nie podpisali umowy, nie płacą czynszu, nie robią też innych opłat. Pan Paweł od listopada 2021 roku nie może pozbyć się dzikich lokatorów z mieszkania. Gdy próbował do niego wejść, lokator przystawił mu nóż do gardła i zaczął grozić. Innym razem właściciel mieszkania został pobity metalowym prętem. Lokator złamał mu też rękę. Sprawę dzikich lokatorów nagłośnił Polsat News w programie "Państwo w państwie".

Czytaj także: Horror na gdańskiej starówce. Kierowca w wynajętym aucie próbował rozjeżdżać ludzi?

Postępowanie w sprawie dzikich lokatorów prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. W mieszkaniu pana Pawła wielokrotnie interweniowała także policja. Niestety, bez nakazu eksmisji, nie można usunąć dzikich lokatorów z mieszkania.

Dalsza część tekstu pod wideo.

Raport Złotorowicza: List gończy za Putinem

Właściciel mieszkania pozew do sądu o eksmisję lokatorów złożył w marcu bieżącego roku, jednak sprawa może potrwać nawet kilka lat. W tym czasie właściciel mieszkania będzie musiał płacić za mieszkanie. Jak się okazuje, pan Paweł nie jest jedynym poszkodowanym. Dzicy lokatorzy są winni 17 tysięcy złotych, kobiecie od której wcześniej "wynajmowali" mieszkanie.

Sonda
Czy wynajmowałeś kiedyś mieszkanie?