Suchy Dwór. 18-latek zabił ojca i matkę. Makabryczny opis zbrodni. Nowe fakty

i

Autor: Policja Pomorska Suchy Dwór. 18-latek zabił ojca i matkę. Makabryczny opis zbrodni. Nowe fakty

Suchy Dwór. 18-latek zabił ojca i matkę. Makabryczny opis zbrodni

2022-03-16 9:22

Podwójne zabójstwo w Suchym Dworze (woj. pomorskie). Opis tej makabrycznej zbrodni mrozi krew w żyłach. 18-latek przyznał się, że zabił ojca i matkę. Małżeństwo zginęło w okrutny sposób. - Zaatakował kobietę nożem, a mężczyznę młotkiem - informują policjanci. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pucku.

Ze wstępnej opinii po sekcji zwłok zamordowanego małżeństwa wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego i zatrzymanie oddechu i krążenia. Natomiast bezpośrednią przyczyną śmieci kobiety był wstrząs  krwotoczny spowodowany wykrwawieniem z doznanych ran. "Dziennik Bałtycki" ustalił, że 18-latek ciała swoich zamordowanych rodziców zabrał z domu i zamknął w garażu. Gazeta podaje, że nastolatek miał powiedzieć rodzeństwu, że rodzice gdzieś wyjechali na kilka dni.

Doprowadzenie podejrzanego o zabójstwo matki i córki z Częstochowy

- Podejrzany przyznał się do  popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia, przy czym nie podał motywów swojego zachowania. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przypomnijmy. W miniony piątek (11 marca) policjanci otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że dzieci nie mogą skontaktować ze swoimi rodzicami mieszkającymi w Suchym Dworze. Po przeszukaniu domu policjanci odnaleźli zwłoki 52-letniego mężczyzny oraz 49-letniej kobiety. Kilka godzin od zdarzenia policjanci na terenie Szczytna zatrzymali 18-latka, który według ustaleń miał bezpośredni związek ze sprawą. W jego aucie znajdowało kilkadziesiąt gramów marihuany. - Z ustaleń śledczych wynika, że 18-latek zaatakował kobietę nożem, a mężczyznę młotkiem. W wyniku odniesionych obrażeń oboje zmarli - informowali policjanci. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?