Podwójne zabójstwo w Suchym Dworze. Policja zatrzymała 18-latka

i

Autor: Policja Pomorska Podwójne zabójstwo w Suchym Dworze. Policja zatrzymała 18-latka

18-latek miał zamordować matkę nożem i ojca młotkiem! Podwójne zabójstwo w Suchym Dworze

2022-03-14 13:25

Koszmar w Suchym Dworze. Policja zatrzymała 18-letniego mężczyznę, który według ustaleń śledczych, zamordował swoich rodziców. Mężczyźnie grozi dożywocie. Szczegóły na temat zbrodni są wstrząsające.

W piątek około godziny 17 policjanci otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że w jednej z miejscowości gminy Kosakowo dzieci nie mogą skontaktować ze swoimi rodzicami. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Kosakowa. Po przeszukaniu domu mundurowi odnaleźli zwłoki 52-letniego mężczyzny oraz 49-letniej kobiety. - Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali śledczy, kryminalni oraz technicy kryminalistyki, którzy wykonali oględziny oraz zabezpieczali ślady i dowody - informuje oficer prasowy.

Kilka godzin od zdarzenia policjanci na terenie Szczytna zatrzymali 18-latka, który według ustaleń miał bezpośredni związek ze sprawą. Ponadto znaleźli w jego aucie kilkadziesiąt gramów marihuany. - Z ustaleń śledczych wynika, że 18-latek zaatakował kobietę nożem, a mężczyznę młotkiem. W wyniku odniesionych obrażeń oboje zmarli - informują policjanci.

Czytaj też: Suchy Dwór. 18-latek zabił ojca i matkę. Makabryczny opis zbrodni [AKTUALIZACJA]

Jak poinformowało Radio Gdańsk sprawca to ich syn. "Najpewniej doszło do nieporozumienia rodzinnego, jednak śledczy cały czas ustalają okoliczności tragedii" - czytamy na stronie radia.

18-latek usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Jak podaje Radio Gdańsk, przyznał się do winy. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pucku wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec sprawcy. Za przestępstwo zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Doprowadzenie podejrzanego o zabójstwo matki i córki z Częstochowy