SZTORM na Bałtyku i potężna WICHURA! Szalona pogoda. IMGW ostrzega

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE SZTORM na Bałtyku i potężna WICHURA! Szalona pogoda. IMGW ostrzega

SZTORM na Bałtyku i potężna WICHURA! Szalona pogoda. IMGW ostrzega

2020-12-27 22:00

W niedzielę (27 grudnia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty informujące o sztormie na Bałtyku. Wiatr z południa i południowego-wschodu może okresami osiągnąć nawet 8 w skali Beauforta. Komunikat dotyczy głównie wschodniej części brzegowej. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano również dla wszystkich powiatów położonych nad morzem.

Najbardziej niebezpiecznie ma być przez całą najbliższą noc oraz jutro o poranku. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru z południowego-wschodu o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 75 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ostrzeżeniu wydanym m.in. dla Trójmiasta. Na morzu będzie wiało jeszcze mocniej.

O czym mówi alert pierwszego stopnia IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - ostrzegają eksperci.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tysięcy złotych. Kliknij tutaj!

Choć wydane dotychczas komunikaty obowiązują tylko do jutra, niewykluczone jest ich przedłużenie.

Sztorm na Bałtyku. Jak wygląda sytuacja na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE