Tragiczna seria w Pomorskiem! Śmierć przy czerwonej fladze. To był koszmarny weekend

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Tragiczna seria w Pomorskiem! Śmierć przy czerwonej fladze. To był koszmarny weekend

Tragiczna seria w Pomorskiem! Śmierć przy czerwonej fladze. To był koszmarny weekend

2021-07-19 11:00

Tylko w minioną sobotę (17 lipca) na Pomorzu utonęły cztery osoby. W Kątach Rybackich morze zabrało 50-latka, natomiast w Krynicy Morskiej życie stracił 59-letni obywatel Ukrainy. Mimo podjętej przez służby akcji ratowniczej, zmarł także 53-latek z Warszawy, którego wyciągnięto z Bałtyku przy plaży na Wyspie Sobieszewskiej. - Mężczyźni ci kąpali się przy czerwonej fladze, wywieszonej wczoraj ze względu na wysoką falę - zaznaczył podinsp. Maciej Stęplewski z pomorskiej policji, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Do kolejnej tragedii doszło również w Pucku.

Koszmarna seria na Pomorzu. Żywioł zbiera śmiertelne żniwo, a służby przypominają, że z wodą nie ma żartów. Wymienione wyżej śmiertelne przypadki to nie koniec. W Pucku utonął 19-letni chłopak, a służby poszukiwały także zaginionego 21-latka, który w sobotę poszedł kąpać się w morzu w Jastrzębiej Górze. Policjanci i ratownicy apelują, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających. Pamiętajmy, by zakładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

Służby przestrzegają także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu i nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku.

Zawsze należy stosować się do poleceń ratownika.

Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE