Trójmiasto: 19-latek przejechał na czerwonym i... uderzył w radiowóz! Znamy szczegóły

i

Autor: KMP Gdynia Trójmiasto: 19-latek przejechał na czerwonym i... uderzył w radiowóz! Znamy szczegóły

Trójmiasto: 19-latek przejechał na czerwonym i... uderzył w radiowóz! Znamy szczegóły

2021-12-29 12:45

Do zderzenia samochodu osobowego z radiowozem doszło we wtorkowe popołudnie, 28 grudnia 2021 roku. Groźna kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Władysława IV w Gdyni. Jak ustalili funkcjonariusze, 19-letni mieszkaniec Pogórza nie zatrzymał się na czerwonym świetle. Mundurowi przedstawili szczegółowe ustalenia dotyczące tego zdarzenia.

Radiowóz wylądował na zaśnieżonym pasie zieleni, a rozbity Seat blokował ruchliwe skrzyżowanie. "Sprzątanie" po zderzeniu osobówki z autem policyjnym musiało zająć służbom dłuższą chwilę. Do kolizji doszło we wtorek, 28 grudnia 2021 roku, około godziny 14:40. Co ustalili stróże prawa? - Kierujący Seatem, jadąc ulicą Piłsudskiego, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie, nie ustępując pierwszeństwa funkcjonariuszom jadącym ulicą Władysława IV. W wyniku niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej, 19-letni mieszkaniec Pogórza uderzył w radiowóz, który został pchnięty na pas zieleni - podała Komenda Miejska Policji w Gdyni. Mundurowi rozmawiali ze świadkami zdarzenia, a jeden z nich udostępnił nagranie z wideorejestratora. Co do przyczyn groźnej kolizji nie ma już więc żadnych wątpliwości.

Zobacz także: Trójmiejska policja szuka tych trzech mężczyzn. Poważnie sobie nagrabili [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem wypadku?

- Funkcjonariusze zrobili oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Zbadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - poinformowała KMP w Gdyni.

Stróże prawa apelują do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"