Trójmiasto: Nocny pościg za pijanym kierowcą Porsche! O krok od tragedii

2020-08-05 19:45 Paweł Tabędzki
Trójmiasto: Nocny pościg za pijanym kierowcą Porsche! O krok od tragedii
Autor: KMP Sopot Trójmiasto: Nocny pościg za pijanym kierowcą Porsche! O krok od tragedii

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w niedzielę (2 sierpnia) nad ranem. Mundurowi patrolujący pieszo ulicę Hallera w Sopocie około 4:30 usłyszeli odgłos zderzających się aut. Jedynym pojazdem w ruchu był samochód marki Porsche. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać kierowcę. Sprawca nie miał jednak zamiaru poddać się kontroli.

Stróże prawa dawali mężczyźnie sygnały do zatrzymania. Ten jednak skierował auto na funkcjonariusza, zmuszając go do odskoczenia. - Gdy jeden z mundurowych nachylił się przez otwarte okno do wnętrza pojazdu, by wyjąć kluczyk i uniemożliwić dalszą jazdę, sprawca zwiększył prędkość i zaczął uciekać - podaje Komenda Miejska Policji w Sopocie. Już wtedy funkcjonariusz wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. O zdarzeniu poinformowano wszystkich pełniących służbę na terenie miasta.

W końcu zmotoryzowany patrol mógł podjąć pościg. - Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, siedzący za kierownicą Porsche mężczyzna nie reagował, kontynuując ucieczkę. W pewnym momencie, będąc na ulicy Powstańców Warszawy, nie opanował on pojazdu i uderzył w zaparkowane auto. Następnie wysiadł z samochodu i jeszcze pieszo próbował uciekać, ale od razu został obezwładniony - przekazuje KMP.

Zatrzymany 45-letni mieszkaniec Warszawy był agresywny i znieważał interweniujących policjantów. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, kierował w czasie 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

- Sprawca usłyszał zarzuty za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, stosowanie przemocy wobec funkcjonariusza w celu zaniechania czynności, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz znieważenie interweniujących policjantów. Sprawca przyznał się do tych przestępstw. Ponadto zarzucono mu spowodowanie dwóch kolizji drogowych, niestosowanie się do sygnałów i poleceń oraz prowadzenie bez wymaganych dokumentów - podaje sopocka policja.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.