Trójmiasto: W weekend zrobi się cieplej! Będzie ponad 20 stopni [PROGNOZA POGODY]

2020-10-02 8:30 PT
Wietrzna pogoda na Pomorzu
Autor: Pixabay.com/bilderjet0 Wietrzna pogoda na Pomorzu

Przed nami pierwszy weekend października. Zaczęła się już kalendarzowa jesień, jednak pogoda jeszcze przez chwilę ma pozostać przyzwoita. Prognozy na najbliższe dni mówią o wzroście temperatury w Trójmieście i okolicach. Choć może być wietrznie i zdarzą się również przelotne deszcze, cieplejsza aura z pewnością zachęci wielu mieszkańców Pomorza do wyjścia z domów.

W piątek (2 października) termometry w Gdańsku, Sopocie i Gdyni wskażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Szansa wystąpienia opadów jest niewielka, jednak chwilami może lekko pokropić. W sobotę (3 października) pogoda ma być już zdecydowanie lepsza. Tego dnia temperatura wzrośnie nawet do 20 stopni. Padać nie powinno, mimo częściowego zachmurzenia. W niedzielę (4 października) deszcz jest już wielce prawdopodobny. Słupki rtęci powędrują wówczas o jedną lub dwie kreski wyżej niż na początku weekendu.

Na noc z niedzieli na poniedziałek synoptycy zapowiadają gwałtowny spadek temperatury. Po ciepłym dniu termometry miejscami mają wskazać jedynie 8 stopni Celsjusza. Czy będzie to oznaczało koniec letniej aury w Trójmieście i okolicach? Przekonamy się już niebawem.

Jesień to ulubiona pora roku dla grzybiarzy. Gdzie zbierać grzyby na Pomorzu? Poznaj najlepsze miejsca [CZYTAJ WIĘCEJ].

Przemysław - Edukator - Czarnek. "Bedzie dobrze" Adama Federa, odc. 124