Gdzie zbierać grzyby na Pomorzu? Najlepsze miejsca na grzybobranie [MAPA GRZYBÓW 2021]

2021-09-13 9:00
Gdzie zbierać grzyby na Pomorzu? Najlepsze miejsca na grzybobranie [MAPA GRZYBÓW 2021]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Gdzie zbierać grzyby na Pomorzu? Najlepsze miejsca na grzybobranie [MAPA GRZYBÓW 2021]

Grzyby w pomorskich lasach tylko czekają na zbieraczy! Grzybobranie od pokoleń niezmiennie jest jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu, szczególnie latem i jesienią. W czasie tych pór roku coraz więcej osób decyduje się na spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów. Gdzie warto wybrać się na grzybobranie w województwie pomorskim? Miejsc wartych polecenia jest wiele. Oto najlepsze lokalizacje dla grzybiarzy!

Gdzie zbierać grzyby? Najlepsze miejsca na grzybobranie na Pomorzu

W Pomorskiem mnóstwo jest lasów, w których znajdziemy grzyby różnych jadalnych gatunków. - Warto wybrać się na krótką przechadzkę i wrócić do domu z pełnym koszem - zachęcają trójmiejscy grzybiarze, choć zgodnie przyznają, że w okolicznych lasach konkurencja jest niemała. - Trzeba znać odpowiednie miejsca, aby grzybobranie okazało się owocne i przyniosło olbrzymią satysfakcję.

Gdzie na grzyby na Pomorzu?

W Gdańsku zdecydowanie trzeba polecić lasy między Oliwą a obwodnicą. Znajdziemy tam m.in. podgrzybki. Warto udać się w pobliże Jaśkowej Doliny. Tam do kosza dorzucimy prawdziwki czy koźlarze. Okolice Jeziora Bieszkowickiego to również idealna lokalizacja na grzybobranie. Poza Trójmiastem także nie brakuje dobrych punktów dla grzybiarzy.

Ze Słupska należy wybrać się do gminy Dębnica Kaszubska. W pobliskich lasach znajdziemy niemal wszystkie bardziej znane rodzaje grzybów. Niektórzy zapaleni miłośnicy grzybobrania dojeżdżają tu nawet z innych powiatów. Stara Dąbrowa w gminie Damnica to kolejne trafione miejsce.

Poszukiwaczy grzybów zainteresuje też gmina Choczewo (tu m.in. kurki i kozaki) czy okolice Nowej Wsi Lęborskiej, a dokładniej Krępa Kaszubska i Leśnice. Bardzo dużo punktów wartych odwiedzenia jest między Wejherowem a Puckiem. Tu praktycznie każdy wjazd do lasu grzybiarze kończą sukcesem.

Kaszubskie lasy to dla grzybiarzy prawdziwa kopalnia diamentów. Grzyby różnych rodzajów znajdziemy tu na każdym kroku. Warto więc poświęcić kilka godzin i przynieść do domu pełen kosz.

Kiedy na grzyby na Pomorzu?

Na grzyby najlepiej wybrać się wczesnym rankiem. To wtedy jest ich najwięcej i są jeszcze świeże. Warto je zbierać w słoneczną pogodę, bo gdy pada, łatwo nasiąkają i bardzo szybko się psują.

Borowik szlachetny. Dlaczego warto jeść prawdziwka?

Sprawdź swoją wiedzę o grzybach w poniższym quizie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE