Wejherowo. Koszmarna śmierć rocznej dziewczynki. Jej rodzina miała asystenta z MOPS

i

Autor: Shutterstock Wejherowo. Koszmarna śmierć rocznej dziewczynki. Jej rodzina miała asystenta z MOPS

Śmierć dziecka

Wejherowo. Koszmarna śmierć rocznej dziewczynki. Jej rodzina miała asystenta z MOPS

2023-01-03 11:23

W poniedziałek, 2 stycznia, przeprowadzono sekcję zwłok rocznej dziewczynki, którą znaleziono martwą w Wejherowie. Jej rodzice oraz ich sąsiad trafili do policyjnej izby zatrzymań. Według wstępnej opinii biegłego przyczyną zgonu było uduszenie gwałtowne. Teraz na jaw wychodzi, że rodzina ta była pod opieką asystenta rodziny z MOPS.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk przekazała, że według wstępnej opinii biegłego w sprawie śmierci rocznej dziewczynki w Wejherowie przyczyną zgonu było uduszenie gwałtowne.

- To wszystko, co na chwilę obecną można powiedzieć - dodała prok. Grażyna Wawryniuk i powiedziała, że cały czas trwają czynności, żeby wyjaśnić, jak doszło do śmierci dziecka.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę, 1 stycznia 2023. Ciało dziecka znaleźli wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Dziewczynka miała leżeć w swoim łóżeczku i mieć liczne zasinienia. Niestety nie udało się jej uratować.

Zatrzymani rodzice dziecka oraz ich sąsiad, którzy byli pod wpływem alkoholu, przebywają w policyjnej izbie zatrzymań.

- Prokurator, po otrzymaniu wstępnej opinii sekcji zwłok, podejmie decyzję o przesłuchaniu zatrzymanych. Nie ma jeszcze wyznaczonej godziny - przekazała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Wejherowo. Koszmarna śmierć rocznej dziewczynki. Jej rodzina miała asystenta z MOPS

Teraz "Dziennik Bałtycki" ujawnia, że rodzina tragicznie zmarłej dziewczynki była pod opieką asystenta rodziny z MOPS w w Wejherowie.

- Asystent rodziny przez pewien czas wspiera rodzinę, aby w przyszłości samodzielnie potrafiła pokonywać trudności życiowe, zwłaszcza dotyczące opieki i wychowania dzieci - wyjaśnia w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Anna Kosmalska, dyrektor wejherowskiego MOPS.

Zobacz także: Wejherowo. Śmierć rocznej dziewczynki. Została uduszona? 3 osoby zatrzymane

Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie