Wymachiwał maczetą i groził mieszkańcom bloku! Zabarykadował się na strychu. Negocjator i kontrterroryści w akcji

2021-12-08 18:30
Wymachiwał maczetą i groził mieszkańcom bloku! Zabarykadował się na strychu. Negocjator i kontrterroryści w akcji
Autor: KWP Gdańsk Wymachiwał maczetą i groził mieszkańcom bloku! Zabarykadował się na strychu. Negocjator i kontrterroryści w akcji

Do szokujących scen doszło w Lęborku w miniony poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku. Mężczyzna w wieku 31 lat miał wymachiwać maczetą i grozić pozbawieniem życia mieszkańcom jednego z bloków. - Później zabarykadował się na strychu i rzucał z niego różnymi przedmiotami. Został zatrzymany przez policję. Interweniowali kontrterroryści z gdańskiej KWP - podała pomorska policja.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku byli zmuszeni podjąć niecodzienną interwencję w poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku, około godziny 18:00. W Lęborku (woj. pomorskie) mundurowych wezwano do 31-latka, który miał być pobudzony, prawdopodobnie na skutek zażycia środków odurzających. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna biegał z maczetą po klatce schodowej bloku, grożąc mieszkańcom pozbawieniem życia. Przybyli na miejsce lęborscy stróże prawa, jak podała pomorska policja, ustalili szybko, iż żaden z mieszkańców bloku nie został ranny, a agresywny 31-latek zabarykadował się na strychu budynku. Mężczyzna nie chciał opuścić kryjówki. Przez okno krzyczał, wymachiwał maczetą i rzucał różnymi przedmiotami. Policjanci ewakuowali lokatorów z mieszkania znajdującego się bezpośrednio pod strychem. Pozostali mieli nie opuszczać pomieszczeń.

Policyjnym negocjatorom podczas blisko dwugodzinnych działań udało się wejść w dialog z 31-latkiem i prowadzić go do czasu przybycia funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ci siłowo weszli na strych i obezwładnili mężczyznę.

- 31-latek został przewieziony do szpitala, skąd po badaniu lekarskim trafił do policyjnej celi. Śledczy zabezpieczyli na miejscu zdarzenia ślady i dowody, w tym maczetę, którą posługiwał się zatrzymany - podała pomorska policja.

Groby znanych Polaków nieopłacone. Grozi im likwidacja!

Mężczyzna wkrótce ma usłyszeć zarzuty. Za narażenie osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy zażywałeś kiedyś narkotyki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE