Wysłał zdjęcie z pętlą na szyi. 28-latek z Trójmiasta napisał, że chce się zabić

2021-03-03 7:00 pt
Wysłał zdjęcie z pętlą na szyi. 28-latek z Trójmiasta napisał, że chce się zabić
Autor: Pomorska Policja Wysłał zdjęcie z pętlą na szyi. 28-latek z Trójmiasta napisał, że chce się zabić

W miniony weekend funkcjonariusze z komisariatu w Gdyni Chyloni przyjęli bardzo niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że młody mężczyzna zamierza popełnić samobójstwo. Mundurowi błyskawicznie pojechali na interwencję. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, 28-latkowi nic się nie stało. Znamy wstrząsające szczegóły dotyczące tego zdarzenia.

Gdynia: Chciał odebrać sobie życie. Pomoc przyszła w porę

W rozmowie z dyżurnym gdyńskiej policji zgłaszająca sprawę kobieta powiedziała, że były partner jej wnuczki wysłał do niej zdjęcie. Miał na nim pętlę wokół na szyi. Mężczyzna napisał, że chce odebrać sobie życie.

- Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Chyloni. Na szczęście mundurowym udało się przyjechać na czas. Zastali mężczyznę w jego mieszkaniu. Stróże prawa rozmawiali z nim i uspokajali go aż do przyjazdu karetki pogotowia. Ratownicy medyczni przewieźli 28-latka do szpitala - podaje Komenda Miejska Policji w Gdyni.

- Jeśli widzisz, że ktoś z twoich bliskich jest smutny bądź przygnębiony, nie pozostawaj obojętny. Zapytaj, co możesz zrobić, uczul osoby z otoczenia na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie bądź zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń na numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać lokalizację. Pamiętaj, że w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - apelują służby.

Pomocy w trudnych momentach można szukać w odpowiednich instytucjach. W Trójmieście jedną z nich jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku. Telefon 58 511 01 21 jest czynny całą dobę. Jeśli czujesz taką potrzebę, skorzystaj z bezpłatnego telefonu zaufania dla dorosłych 116 123 (codziennie od 14:00 do 22:00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 odpowiada każdego dnia przez 24 godziny.

Przekop Mierzei odsłonił okrutną prawdę. Bursztynu nie ma. I nie będzie. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE