Zaginiony 14-latek nie żyje! Jego ciało znaleziono w innym województwie

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Nie żyje 14-latek, który zaginął na wysokości Wielkiego Wałcza pod Grudziądzem - jego ciało wyłowiono wyłowiono z Wisły w miejscowości Opalenie pod Tczewem, zdj. ilustracyjne

Wielka tragedia

Zaginiony 14-latek nie żyje! Jego ciało znaleziono w innym województwie

2023-06-10 7:50

Nie żyje 14-latek, który zaginął na wysokości Wielkiego Wałcza pod Grudziądzem - jego ciało wyłowiono wyłowiono z Wisły w miejscowości Opalenie pod Tczewem. Chłopak zniknął 5 czerwca, gdy spotkał się nad rzeką z 2 lata starszym kolegą. Gdy ten zostawił go na chwilę, po powrocie znalazł tylko jego rzeczy. Sprawą śmierci 14-latka zajęła się prokuratura.

14-latek spod Grudziądza nie żyje. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Jakie są okoliczności śmierci 14-latka, którego ciało wyłowiono z Wisły w Opaleniach pod Tczewem? Jego tożsamość potwierdziła w piątek, 9 czerwca, tamtejsza policja. Okazało się, że jest to zaginiony mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który był po raz ostatni widziany w poniedziałek, 5 czerwca, nad Wisłą, na wysokości Wielkiego Wełcza. Jak informuje Grudziadz365.pl, mieszkaniec gminy Grudziądz spotkał się tam z 16-letnim kolegą, ale starszy z chłopaków na chwilę odszedł, po powrocie znalazł już tylko rzeczy należące do znajomego. Od tamtej pory trwała akcja poszukiwawcza, w której brali m.in. udział:

  • policja,
  • straż pożarna,
  • Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bydgoszczy,
  • Specjalistyczna Grupę Sonarowa z Torunia.

Służby wykorzystywały też psa tropiącego, który wywęszył ślad 14-latka nad Wisłą. W czwartek, 8 czerwca, ciało chłopaka odnaleziono jednak już w województwie pomorskim, gdy dryfowało w rzece. Sprawą jego śmierci zajęła się Prokuratura Rejonowa w Tczewie.

Sonda
Czy śmierć dziecka to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka?
17-latek z siekierą napadał na Żabki