Zakonnica straszyła dzieci śmiercią, bo nie chodziły na religię. Terror w podstawówce

i

Autor: shutterstock

Szokujący incydent

Zakonnica straszyła dzieci śmiercią, bo nie chodziły na religię. Terror w podstawówce

2023-09-19 17:01

W głowie się nie mieści, co miały usłyszeć dzieci uczące się w jednej ze szkół podstawowych w Sopocie. Siostra zakonna prowadząca tam katechezę, miała straszyć dzieci śmiercią za to, że nie uczęszczają na lekcje religii! Rodzice uczniów nie kryją swojego oburzenia zachowaniem katechetki. Sprawę zgłosili dyrekcji szkoły.

Sopot. Zakonnica straszyła dzieci śmiercią

Sprawę szokującego incydentu w Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie poruszyła "Gazeta Wyborcza". Z danym przekazanych przez dziennik wynika, że na lekcje religii uczęszcza tam 67 proc. uczniów i uczennic. Jest tam jednak klasa, w której na katechezę chce chodzić zaledwie troje dzieci, a przepisy mówią jasno, że przedszkole i szkoła mają obowiązek zorganizowania lekcji religii dla grupy złożonej z co najmniej siedmiu uczniów danej klasy. Zakonnica postanowiła więc interweniować i przekonać uczniów do chodzenia na katechezę.

Metody jakie podjęła, oburzyły rodziców uczniów. I nic dziwnego. Siostra zakonna miała przyjść na lekcję wychowawczą do tej klasy i straszyć dzieci śmiercią! - Opowiadała różne dziwne historie, m.in., że zna kogoś, kto przestał chodzić na religię i umarł z dnia na dzień - przekazał reporterom "Gazety Wyborczej" jeden z rodziców ucznia piątej klasy sopockiej podstawówki.

Co więcej, zakonnica miała też zaczepiać uczniów "niesfornej" klasy na przerwach. Jeden z nich, gdy nie pojawił się na lekcji, miał usłyszeć od katechetki pytanie: "Co robisz ze swoim życiem?"

Rodzice uczniów nie kryją oburzenia. - To jest skandal - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" jeden z rodziców, który od swojej pociechy usłyszał pytanie, czy jak nie będzie chodziło na religię, to umrze. - Zupełnie nie rozumiem, z jakiego powodu na godzinie wychowawczej miała miejsce katechizacja, a już zupełnie nie potrafię pojąć, dlaczego z takim przekazem! - oburzył się inny rodzic cytowany na łapach „GW”.

Dyrekcja wyjaśnia sprawę

Jak podała "Gazeta Wyborcza", dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie od razu zareagowała na szokujące zachowanie katechetki. - Wychowawca otrzymał wiadomość od rodzica poprzez dziennik elektroniczny o nieodpowiednich komentarzach skierowanych do uczniów ze strony katechetki. Po otrzymaniu informacji od nauczyciela wezwałam katechetkę, by wyjaśnić zaistniałą sytuację i upomnieć ją o niedopuszczalnym zachowaniu - wyjaśniła Małgorzata Gładysiewicz, dyrektorka SP 9.

O sytuacji został poinformowany również ksiądz proboszcz parafii, która kieruje katechetów do pracy w szkole. Jak podała "Gazeta Wyborcza", katechetka odmówiła komentarza w tej sprawie.

Sonda
Zapisałeś swoje dziecko na lekcję religii?
Listen on Spreaker.