Zamaskowany 15-latek wtargnął do sklepu z siekierą. Szokujące sceny w Gdyni

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Gdzie byli rodzice?

Zamaskowany 15-latek wtargnął do sklepu z siekierą. Chwile grozy w Gdyni

2023-06-14 19:08

Dantejskie sceny w jednym ze sklepów popularnej sieci miały miejsce w sobotę (3 czerwca 2023 r.). Zamaskowany sprawca wtargnął do środka z przedmiotem, przypominającym toporek. Policjanci z Gdyni odkryli, kto stoi za tym niepokojącym zdarzeniem. To 15-letni chłopak, który będzie się tłumaczył przed sądem rodzinnym.

Dantejskie sceny w Żabce, ulokowanej przy ul. 2 Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni miały miejsce przed godziną 22:00. Do sklepu wszedł młody mężczyzna z maseczką ochronną na twarzy. - Groził sprzedawcy przedmiotem przypominającym toporek i ukradł z kasy fiskalnej 3,5 tysiąca złotych - wyjaśnia podkom. Jolanta Grunert, rzeczniczka prasowa KMP w Gdyni. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady i przez niespełna dwa tygodnie poszukiwali sprawcy.

Gdynia: 15-latek dokonał rozboju w sklepie

Okazało się, że rozboju dokonał 15-letni mieszkaniec Gdyni. Kryminalni ustalili miejsce zamieszkania nieletniego i zatrzymali go. Mundurowi odzyskali 2 tysiące złotych. O dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny - dodaje policjantka z Trójmiasta. 

Wiek sprawcy dla wielu może być konkretnym wstrząsem. W takich przypadkach zawsze zachodzi pytanie, gdzie byli rodzice i dlaczego nastolatek zdecydował się zejść na przestępczą drogę. Na szczęście, w tym przypadku sprzedawcy nic się nie stało, ale ten rozbój już na zawsze wyląduje w kartotece sprawcy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu