Zbierają na leczenie malutkiej Laury. Puszki z pieniędzmi ZNIKAŁY! [NOWE FAKTY]

2020-12-10 11:45
Zbierają na leczenie malutkiej Laury. Puszki z pieniędzmi ZNIKAŁY! [NOWE FAKTY]
Autor: Archiwum prywatne (SiePomaga.pl) / Super Express Zbierają na leczenie malutkiej Laury. Puszki z pieniędzmi ZNIKAŁY! [NOWE FAKTY]

Złodziej bez serca okradał chorą dziewczynkę! Policjanci z Lęborka (woj. pomorskie) zatrzymali 35-latka, który jest podejrzewany o kradzież puszek z pieniędzmi z dwóch sklepów. Pochodziły one ze zbiórki na leczenie 1,5-rocznego dziecka z rdzeniowym zanikiem mięśni. Trwa ustalanie, czy ten sam mężczyzna zwinął podobne puszki z innych punktów na terenie miasta.

Do bulwersującej kradzieży doszło w Lęborku na początku grudnia. Złodziej zgarnął łup z co najmniej dwóch sklepów, które włączyły się do akcji charytatywnej. - Z materiałów sprawy wynika, że w jednym z tych sklepów, sprawca wykorzystał chwilową nieobecność ekspedientki przy kasie i zabrał pieniądze ze stojącej na ladzie skarbonki - tłumaczą funkcjonariusze. - Śledczy zabezpieczyli już część nagrań z kamer monitoringu. Mundurowi analizują je i porównują, m.in. w celu ustalenia, czy kilku kradzieży dokonała ta sama osoba - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Zatrzymany to 35-letni mieszkaniec Lęborka, notowany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu. - W chwili zatrzymania mężczyzna ubrany był tak samo jak na jednym z nagrań monitoringu - dodają stróże prawa. Podejrzanemu może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zatrzymany mężczyzna
Autor: KPP Lębork Zatrzymany mężczyzna

Choć na leczenie malutkiej Laury zebrano już niemal 2 miliony złotych, to dopiero niecałe 20 procent potrzebnej "na wczoraj" kwoty. - Choroba postępuje w zastraszającym tempie. Czas przyspieszył w oczekiwaniu na ratunek. Przerażająca jest bezsilność wobec strasznej choroby - piszą rodzice dziewczynki. Internetową zbiórkę dla Laury można wesprzeć na stronie SiePomaga.pl [KLIKNIJ TUTAJ].

Rakieta Elona Muska EKSPLODOWAŁA! 800 MILIONÓW zniszczone w sekundę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE