Złodziej płacił zbliżeniowo skradzioną kartą. Usłyszał 71 zarzutów!

2019-08-14 10:45 PT
Zatrzymany mężczyzna
Autor: mat. policji Zatrzymany mężczyzna

Policjanci z Trójmiasta otrzymali w lipcu zgłoszenie o kradzieży portfela na terenie Gdyni. Sprawca za pomocą karty zbliżeniowej w ciągu dwóch dni dokonał wielu transakcji skradzioną kartą płatniczą, powodując straty o łącznej wartości około 1600 złotych. 21-latek użył cudzej karty aż 70 razy!

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą przeglądali monitoringi sklepów i stacji benzynowych oraz dokonywali analizy zabezpieczonych zapisów z kamer. W minionym tygodniu zatrzymali 21-letniego mężczyznę z powiatu gdańskiego. - To właśnie on w lipcu bieżącego roku ukradł portfel z zawartością m.in. karty płatniczej. Następnie dokonał 70 płatności zbliżeniowych tą kartą w sklepach oraz na stacjach w Trójmieście i okolicach - informuje sopocka policja. Sprawca płacił w ten sposób m.in. za artykuły spożywcze i papierosy.

W miniony piątek 21-latkowi przedstawiono 71 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych.

Sprawcy może grozić do 10 lat więzienia.