Znęcał się nad żoną. Miał być za kratami, a... spacerował po Sopocie!

2020-01-23 12:30
Zatrzymany mężczyzna
Autor: KWP Gdańsk

W środę (22 stycznia) na jednej z sopockich ulic policjanci zatrzymali 41-latka, za którym Sąd Rejonowy w Kartuzach wystawił nakaz doprowadzenia do aresztu. Mężczyzna miał trafić za kratki za znęcanie się nad swoją partnerką. Jak się okazało, przebywający na wolności damski bokser dopuścił się kolejnego przestępstwa. Usłyszał zarzut przywłaszczenia telefonu na szkodę mieszkanki Trójmiasta, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 41-letniego mężczyznę, gdy patrolowali pieszo ulice Sopotu.

Jak się okazało, człowiek ten widniał w policyjnych bazach jako poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kartuzach. - Ma on do odbycia karę roku pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad żoną. 41-latek natychmiast został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w areszcie - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

To nie koniec kłopotów zatrzymanego. W ostatnich dniach miał przywłaszczyć powierzony mu przez znajomą telefon komórkowy. Wartości urządzenia przekracza 700 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy może za to grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ROZWIĄŻ QUIZ:

ZOBACZ WIDEO:

Express Biedrzyckiej - Igor Tuleya
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE