Poważne straty

Zniszczony cmentarz, powalone drzewa, uszkodzone dachy. Przez Pomorze przetoczyła się potężna wichura

2023-02-19 13:25

Zniszczone groby na Centralnym Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku, zerwane dachy, powalone drzewa. Fatalne skutki wichury na Pomorzu. W części województwa spora liczba gospodarstw wciąż jest pozbawiona prądu. Tylko od piątku rano do soboty do godz. 22. strażacy odnotowali 1697 interwencji.

Koszmarne skutki wichury na Pomorzu. Strażacy mieli ręce pełne roboty

Od piątku rano do soboty do godz. 22. strażacy odnotowali 1697 interwencji w woj. pomorskim w związku z szalejącą wichurą (powalone drzewa, nadłamane konary, banery reklamowe oraz uszkodzone poszycia dachów), podało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Najwięcej interwencji strażacy interweniowali w powiecie:

  • bytowskim - 216;
  • wejherowskim - 210;
  • kartuskim - 202;
  • słupskim - 172.

W dużej części województwa pomorskiego są wyłączenia awaryjne i masowe energii elektrycznej w związku z uszkodzeniami sieci. Awarie masowe są w powiatach: bytowskim, chojnickim, w Gdańsku, gdańskim, w Gdyni, kartuskim, kościerskim, lęborskim, puckim, w Sopocie, starogardzkim, świeckim, tczewskim oraz wejherowskim.

W części woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego ponad 17 tys. odbiorców jest pozbawionych prądu - podaje Energa-Obrót na swojej stronie internetowej.

Spore zniszczenia odnotowano także na cmentarzu komunalnym Srebrzysko w Gdańsku. Jak przekazuje pani Jola, widzka programu "Niezapomniani. Cmentarne historie", drzewa wyrwane przez wiatr z korzeniami runęły na groby niszcząc je doszczętnie.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Wichura narobiła bałaganu na bydgoskich cmentarzach