Zrobił to na deptaku w Starogardzie Gdańskim! Wszystko się nagrało. Co za wstyd!

i

Autor: KPP Starogard Gdański Zrobił to na deptaku w Starogardzie Gdańskim! Wszystko się nagrało. Co za wstyd!

Ale wtopa!

Zrobił to na deptaku w Starogardzie Gdańskim! Wszystko się nagrało. Co za wstyd!

2023-02-02 18:01

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie) zatrzymali młodziutkiego, 19-letniego mężczyznę. Zarzucają mu kradzieże, ale nie tylko. Jego "popisy" na deptaku zarejestrowały kamery miejskie. Szczegóły i materiał wideo prezentujemy na portalu se.pl.

Policjanci z biura prasowego KPP w Starogardzie Gdańskim poinformowali, że 19-letni mężczyzna został zatrzymany pod koniec stycznia br. przez miejscowych kryminalnych, którzy realizowali czynności w sprawie zgłoszenia o kradzieży prętów uziomowych oraz przewodu elektrycznego o łącznej wartości ponad 15 tys. zł. Na tym jednak nie koniec, gdyż podejrzany został uwieczniony przez kamery monitoringu miejskiego. To może być dla niego bilet na kolejne lata więzienia.

Starogard Gdański. Wandal zrobił to na deptaku! Wszystko się nagrało

Na podstawie analizy monitoringu miejskiego funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna pod koniec lipca 2022 roku uszkodził kosze na śmieci usytuowane wzdłuż deptaku pomiędzy ulicą Kościuszki a Owidzką w Starogardzie Gdańskim. Łączne straty spowodowane przez wandala wyniosły 6 tys. zł.

- Śledczy opublikowali wówczas w Internecie zapis z kamer miejskich, które zarejestrowały wizerunek sprawcy. Teraz mężczyzna doczekał się zarzutów, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za każde z tych przestępstw, czyli kradzież mienia oraz uszkodzenie rzeczy kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia - czytamy w komunikacie prasowym KPP w Starogardzie Gdańskim.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Złodziej i wandal ze Starogardu Gdańskiego zatrzymany. Jego "popisy" zarejestrowała kamera