Pobicie w Starogardzie Gdańskim

i

Autor: Screen dzięki uprzejmości portalu Kociewiak.pl Nastolatkowie urządzili Alanowi horror w centrum Starogardu Gdańskiego

Nastolatkowie urządzili Alanowi horror w centrum Starogardu Gdańskiego. "Nie mogę patrzeć, jak oni go katują" [Wideo]

2022-06-20 20:39

Wracamy do sprawy koszmaru, który rozegrał się w Starogardzie Gdańskim (województwo pomorskie). Nastolatkowie brutalnie pobili i upokorzyli 16-letniego Alana. Samosąd został uwieczniony za pomocą telefonu komórkowego. Szokujące nagranie wideo jest trudne do opisania. - Zapamiętałem uderzenia teleskopem. Jak dostałem z niego w głowę, z tyłu. A później już słabo pamiętam - powiedział chłopak, cytowany przez dziennikarzy programu "Uwaga!".

Sceny, które rozegrały się w Starogardzie Gdańskim zszokowały niejednego. Na nagraniu opublikowanym w internecie widać grupę nastolatków, którzy najpierw uderzają chłopaka m.in. pałką teleskopową, a gdy ten upada kopią go i plują na niego. Słychać także wyzwiska i groźby. - Nie mogę patrzeć, jak oni go katują, bo on jest katowany. Jest kopany po głowie, uderzany z pięści… dla mnie to jest za dużo - mówi pani Krystyna, matka pobitego nastolatka, z którą rozmawiali dziennikarze programu "Uwaga!". Szokujący materiał wideo publikujemy poniżej. Pod nim dalszy ciąg naszego artykułu.

Czytaj więcej o sprawie: Bili, kopali i pluli na 15-latka. Zdziczali nastolatkowie pobili chłopaka w Starogardzie Gdańskim. Szokujące nagranie

Starogard Gdański. Nastolatkowie brutalnie pobili kolegę. Szokujące nagranie!

Brutalne pobicie nastoletniego Alana w Starogardzie Gdańskim. "Zapamiętałem uderzenia teleskopem"

Wstrząsająca relacja pobitego Alana również ukazała się w materiale dziennikarzy "Uwagi!". Skatowany 16-latek został zabrany przez matkę do szpitala.

- Zapamiętałem uderzenia teleskopem. Jak dostałem z niego w głowę, z tyłu. A później już słabo pamiętam. Lekarz powiedział, że nie jestem kuloodporny. I ludzie z takimi obrażeniami, jakie mam, kończą w gipsie - powiedziała ofiara, cytowana przez "Uwagę!".

Matka Alana powiedziała reporterom "Uwagi!", że przed zdarzeniem chłopak był z dziewczyną na lodach. Gdy zjawili się agresorzy, kazał jej uciekać. Z kolei ojciec Alana zdradził, że wszystko zaczęło się od "głupiego żartu" w sieci. Dziennikarze, cytujący samego Alana ustalili, iż syn pana Bartłomieja umówił się z innym nastolatkiem na bójkę sam na sam. - Ja albo on dostałby w pysk i miałem nadzieję, że to się zakończy. Myślałem, że podejdzie do tego uczciwiej i nie przyjdzie ze swoim składem. Żałuję, że mu wcześniej odpisałem - powiedział Alan w materiale "Uwagi!".

Horror w Starogardzie Gdańskim zemstą za "bitwę" w Koteżu?

Najpierw miała być bitwa 30 na 30 we wsi Koteż. Napastnicy, którzy szukali Alana mieli być uzbrojeni w pałki i łańcuchy. Potem przyszedł rewanż, który widać na załączonym wyżej nagraniu ze Starogardu Gdańskiego.

- Nie chciałbym zdradzać całości zeznań młodych ludzi, ale powołują się na jakieś wcześniejsze zatargi między dziewczynami a pokrzywdzonym. Twierdzą, że była to chęć wyjaśnienia zatargu. I generalnie przyznali się do udziału w zdarzeniu i właściwie przyznali się również do tego, co robili, bo znają treść filmu - mówi Tomasz Adamski z Sądu Okręgowego w Gdańsku w materiale "Uwagi!".

Jej córka brała udział w pobiciu Alana w Starogardzie Gdańskim. Tłumaczy to "uświadomieniem"

Wypowiadająca się w poruszającym materiale psycholog Aleksandra Piotrowska porównuje sprawców do katów, wykonujących swój zawód. Mówi o powolnym i spokojnym wymierzaniu kary. Za co? Reporterzy "Uwagi!" dotarli do matki dziewczyny, która jako pierwsza uderzyła Alana.

- Takie samosądy nie są normalne, ale z tego co widzę po filmiku, córka próbowała uświadomić mu, jak się czuła, gdy we wsi Koteże była bita przez 30 osób, w tym jego matkę i osoby dorosłe - powiedziała kobieta.

Sprawa wzbudza ogromne emocje w internecie. Rodzice i sprawcy Alana nie są z tego faktu zadowoleni, a tym bardziej z wyrzucenia ze szkoły. - Widziałem ten filmik i byłem nim wstrząśnięty. Obraz przedstawiony na tym filmie spowodował u mnie wewnętrzne poczucie porażki - powiedział dziennikarzom "Uwagi!". Ireneusz Osowicki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim. 

Do tematu będziemy wracać w trójmiejskim oddziale "Super Expressu".

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE