Zrobili to z lokomotywą dla dzieci. Wiek sprawców szokuje

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Zrobili to z lokomotywą dla dzieci. Wiek sprawców szokuje

Mają ich!

Zrobili to z lokomotywą dla dzieci. Wiek sprawców szokuje

2023-08-08 11:53

Policjanci z Pucka (woj. pomorskie) zatrzymali trzy osoby, które nocą, na molo w tejże miejscowości, uszkodzili dziecięcą lokomotywę i ukradli z niej pieniądze. Funkcjonariusze udali się do mieszkania podejrzanych, gdzie obudzili nastolatków.

W minioną niedzielę (6 sierpnia 2023 r.) policjanci z Pucka zostali powiadomieni przez właściciela punktu gastronomicznego w Pucku o uszkodzeniu maszyny do zabawy dla dzieci oraz kradzieży pieniędzy z jej wnętrza. Policjanci ustalili, że lokomotywę dla dzieci uszkodziło 3 mężczyzn, którzy razem wyłamali jej elementy, a następnie zabrali z niej 400 złotychł.

- Mundurowi na podstawie własnych ustaleń i rozpoznania, ustalili kim byli nocni sprawcy kradzieży z włamaniem i w południe zapukali do mieszkania, w którym jeszcze spali - wyjaśnia asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk z KPP w Pucku.

Puck: Uszkodzili lokomotywę dla dzieci i ukradli pieniądze. Wiek sprawców szokuje

Jednym ze sprawców jest 19-letni mieszkaniec powiatu puckiego, który został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem wspólnie z nieletnimi. Delikwentowi towarzyszyli 15-letni mieszkaniec powiatu puckiego i jego o rok starszy kolega. Ich sprawami zajmie się sąd rodzinny.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?