Starogard Gdański. Pogrzeb dzieci, które zmarły w tragicznym pożarze

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Życie Adasia, Laury i Emilki zgasło w ogniu. "Został po nich pokój i zabawki". Pożegnanie ofiar pożaru w Starogardzie Gdańskim

2022-04-08 14:40

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie). W pożarze kamienicy przy ul. Chojnickiej zginęło troje dzieci: Adam (+5 l.), Laura (+2 l.) i miesięczna Emilia. Na pogrzebie, który odbył się w piątek (8 kwietnia) ksiądz wygłosił wzruszające kazanie: "Śmierć jest snem. I z tego snu obudzi się kiedyś Adaś, Laura i Emilka. Wierzymy, że zmarli zostaną wskrzeszeni przez Chrystusa. Bo Panem życia i śmierci jest Bóg".

W mszy pogrzebowej uczestniczyli rodzice zmarłych dzieci Mateusz i Nikoletta. Byli otoczeni opieką swoich najbliższych. Matka dzieci ostatnie dni spędziła w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie w Starogardzie Gdańskim. W smutnej uroczystości wzięło udział około 100 osób, w tym między innymi prezydent miasta. Ksiądz wygłosił przejmujące kazanie. 

Zobacz zdjęcia z uroczystości: 

Mateuszu... Nikoletto przeżywacie gorzki dzień, bo gorzki jest smak śmierci. Na pewno wiązaliście z dziećmi wielkie nadzieje i Adaś, Laura i Emilia mogły cieszyć się życiem. Został po nich pokój i zabawki. Wasze życie nigdy nie będzie już takie samo. Musicie nauczyć się żyć od nowa. Może jeszcze lepiej, jeszcze bardziej. Możecie liczyć na nasze wsparcie. Zaufajcie Bogu - mówił ks. Ireneusz z kościoła pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim.

Urny z prochami dzieci zostały złożone do jednego grobu. Matka dzieci po pogrzebie z powrotem trafiła do szpitala. Zostanie tam jeszcze kilka dni na obserwacji. W szpitalu jest jeszcze Agnieszka, 3-letnia siostra zmarłego rodzeństwa.

Tragiczny pożar w Starogardzie Gdańskim. Pogrzeb Adama, Laury i Emilii
Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE