10 SUPER sposobów na świętowanie Bitwy Warszawskiej. Obejrzyj naszą specjalną GALERIĘ!

2020-08-15 14:30 Izabela Kraj
10 sposobów na świętowanie 100-lecia Bitwy Warszawskiej
Autor: Artur Hojny/Super Express Można też wybrać się na Mazowsze. Tam główne uroczystości odbędą się w Ossowie. Na 15 sierpnia zaplanowano mszę polową przy krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki w Ossowie (godz. 9.30) oraz uroczysty Apel Poległych (godz. 11.15) na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku. W samo południe rozpocznie się piknik historyczny przy ul. Matarewicza 148 oraz piknik wojskowy pod patronatem Ministra Obrony Narodowej na polu corocznej rekonstrukcji.

Na PGE Narodowym w sobotę odbędzie się chyba największe w tym roku widowisko historyczne. Dla Czytelników „Super Expressu” mamy bilety! Jak je zdobyć, przeczytaj w GALERII. 100-lecie Bitwy Warszawskiej i święto Wojska Polskiego uczcimy w weekend także koncertami na Krakowskim Przedmieściu i w Łazienkach czy plenerowym piknikiem wojskowym na placu Piłsudskiego. Ale to tylko niektóre pomysły na świętowanie. Zobaczcie w GALERII co jeszcze można robić w weekend.

Bitwa Warszawska była największym polskim zwycięstwem militarnym XX wieku i najważniejszym etapem trwającej od jesieni 1918 roku wojny polsko-bolszewickiej. Jest zaliczana do 18 najważniejszych bitew w dziejach świata! Największym w stolicy przedsięwzięciem przypominającym o tej bitwie będzie sobotnia inscenizacja: „1920. Wdzięczni bohaterom” na PGE Narodowym.

W sobotę w 14 miastach Polski z okazji Święta Wojska Polskiego i przypadającej w tym roku 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej około godz. 12 wojskowi piloci samolotów i śmigłowców oddadzą powietrzny hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej. Zadrzyjmy więc głowy i podziwiajmy samoloty 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, które wykonają przeloty centralnie nad miejscami pamięci związanymi z Bitwą Warszawską 1920 roku m.in. w Ossowie, gdzie zobaczymy „Biało-Czerwone Iskry” i Radzyminie, gdzie zaplanowano przelot w ugrupowaniu TS-11 Iskra w tzw. szarym malowaniu z samolotami M-346 Bielik.

W Warszawie, gdzie odbędą się centralne uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego oraz setnej rocznicy Bitwy warszawskiej o godz.12.05 nad Placem Piłsudskiego pojawią się polskie i amerykańskie myśliwce F-16, a także samoloty Iskra, które w powietrzu ułożą flagę Polski.

Podpowiadamy w NASZEJ SPECJALNEJ GALERII gdzie jeszcze pójść by uczcić 100-lecie Bitwy Warszawskiej: