Wybory 2023

Alvin Gajadhur startuje do Senatu z Warszawy. Co o nim wiemy?

2023-09-21 14:26

Jednym z kandydatów PiS do Senatu w wyborach 2023 jest Alvin Gajadhur. Zmierzy się on w okręgu nr 43 w Warszawie m.in. z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Co już dziś o nim wiadomo? Jakie ma wykształcenie i czym zajmuje się zawodowo? Co sprawiło, że zrobiło się o nim głośno w polskich mediach? Sprawdźcie.

Alvin Gajadhur - kim jest kandydat w wyborach 2023?

Alvin Gajadhur urodził się w 1973 roku i mieszka w Polsce od najmłodszych lat. Jego matka jest Polką, a ojciec pochodzi z Indii. Gajadhur uczył się, a później studiował w Warszawie. Ukończył technologię chemiczną na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej oraz zarządzanie i marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji PW. W 2003 r. zrobił również doktorat w dziedzinie nauk chemicznych.

Zawodowo Gajadhur jest urzędnikiem państwowym. W przeszłości przez 14 lat pracował jako rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego. Później przejął obowiązki Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Przez pewien czas aktywnie działał w mediach, jest również wykładowcą.

Warto zaznaczyć, że Gajadhur próbował już swoich sił w polityce - w 2011 r. kandydował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Nie udało mu się wówczas uzyskać mandatu.

Alvin Gajadhur przyciągał już uwagę mediów... pluszowym krokodylem

Alvin Gajadhur często podkreśla, że ważną częścią misji Inspekcji Transportu Drogowego jest edukacja i promowanie bezpiecznych zachowań. Aby docierać z nią do dzieci, instytucja promuje maskotkę Krokodyla Tirka. Co ciekawe, Gajadhur zabrał ją ze sobą nawet na... spotkanie z papieżem, czym zdobył w mediach niemały rozgłos.

Poza tym kandydat PiS poświęca sporo czasu platformie, które nie jest jeszcze tak popularna wśród polityków. Jego filmiki na TikToku zdobyły już ponad 30 tys. polubień. Gajadhur pokazuje tam swoją codzienną pracę, ale również prowadzi aktywną kampanię, publikując nagrania m.in. z Przemysławem Czarnkiem, Piotrem Glińskim czy Mariuszem Błaszczakiem.