Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki

i

Autor: Marcin Wziontek Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki

Burmistrz Włoch trafi za kraty? Płakał, gdy zatrzymało go CBA, ale do łapówki się nie przyznaje

2019-10-30 19:06

Burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy Artur W. (43 l.) usłyszał zarzuty przyjęcia 200 tys. zł korzyści majątkowej. Został wykluczony z Platformy Obywatelskiej a za kilka dni zostanie odwołany z funkcji burmistrza. To konsekwencje skandalu, który wstrząsnął we wtorek stołecznym samorządem.

„Jeśli cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka. Do niczego się nie przyznawaj” - to słowa z kultowego filmu „Młode wilki”, które jakoś pasują do historii zatrzymania warszawskiego burmistrza…

Burmistrz Włoch Artur W. w poniedziałek po południu podjechał służbową skodą na małą uliczkę w Raszynie, tam w wypasionym mercedesie czekał już na niego biznesmen Sabri B. (56 l.), który przez uchylone okno wrzucił kopertę z pieniędzmi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Po łapówkę przyjechał służbową skodą, płakał jak go zakuwali. Szczegóły zatrzymania burmistrza

Panowie nie wiedzieli, że są obserwowani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego więc spokojnie się rozjechali. Sabri B. został zatrzymany w tureckiej restauracji we Włochach, a Artur W. - na rodzinnej posesji w Raszynie, gdzie próbował ukryć pakunek z 200 tys. zł. Jak pisaliśmy wczoraj, rozpłakał się, gdy na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki. Później już tylko milczał.

Burmistrz dzielnicy Włochy zatrzymany przez CBA

i

Autor: Paweł Dabrowski/SUPER EXPRESS Burmistrz dzielnicy Włochy zatrzymany przez CBA

- Nie przyznał się, gdy usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Odmówił składania wyjaśnień – mówi nam rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Łukasz Łapczyński.

Warszawski urzędnik jest podejrzany o przyjęcie łapówki w zamian za korzystne decyzje dotyczące warunków zabudowy dla inwestycji przy ul. Łopuszańskiej.

Prokuratura wnioskowała też, by zatrzymać Artura W. w areszcie przez kolejne trzy miesiące. W czwartek ma się odbyć posiedzenie sądu, na którym zapadnie decyzja, czy urzędnik trafi tymczasowo za kratki. - Skoro podejrzany nie przyznał się do niczego, istnieje obawa matactwa – uzasadniają śledczy.

Sprawa jest natomiast ewidentna dla politycznych zwierzchników burmistrza. Został on wykluczony z Platformy Obywatelskiej a 5 listopada zostanie najprawdopodobniej odwołany z funkcji burmistrza. Wniosek o odwołanie złożył do rady dzielnicy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zapowiedział też kontrolę wydawanych przez burmistrza dzielnicach. Artur W. był wcześniej wiceburmistrzem na Woli i na Bielanach. W ostatniej kampanii wyborczej aktywnie wspierał kandydatów PO na posłów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dziennikarz zginął w wypadku pod Mszczonowem [GALERIA]

Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki

i

Autor: Facebook Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki
Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki

i

Autor: Marcin Wziontek Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE