CO TAM SIĘ DZIEJE?!

Cała Warszawa zablokowana, ulice zamknięte. Ludzie z walizkami idą na Lotnisko Chopina piechotą

2024-07-10 22:33

Wizyta Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy, w Warszawie doprowadziła do gigantycznych utrudnień w stolicy. W poniedziałek, 8 lipca, przez kilkadziesiąt minut nie można było przejechać ul. Żwirki i Wigury czy al. Jerozolimskimi. Wyłączono z ruchu okolice Pałacu Prezydenckiego, Sejmu oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W rezultacie podróżni zaczęli wychodzić z taksówek i iść w kierunku lotniska Chopina na piechotę!

Wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce. Utrudnienia na ulicach Warszawy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski tuż po godzinie 13 w poniedziałek, 8 lipca, spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem, o godzinie 14 − z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Kierowcy poruszający się w okolicach centrum miasta, w tym Pałacu Prezydenckiego, Sejmu oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów musieli liczyć się z gigantycznymi utrudnieniami w ruchu.

Na początku, jak poinformowano na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, zamknięto ul. Żwirki i Wigury oraz Raszyńską na odcinku od pl. Zawisy do ronda de Gaulle’a, Marszałkowską na odcinku od pl. Konstytucji do pl. Bankowego oraz chociażby Wawelską od Grójeckiej do al. Niepodległości.

Linie tramwajowe oraz autobusowe mogą zostać skierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi − informował w komunikacie na stronie WTP.

W późniejszych porach zamknięto również ciąg Nowy Świat, al. Ujazdowskie, Belwederską na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Gagarina. To spowodowało gigantyczne utrudnienia w poruszaniu się po mieście. Niektórzy podróżni, którzy spieszyli się na swoje odloty, postanowili wysiąść z taksówek i iść piechotą w kierunku lotniska Chopina.

Przejazd kolumny z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim
Sonda
Uważasz, że wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce jest ważna?
Listen to "Potop. Henryk Sienkiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki