Całodobowa apteka wraca na Ursynów! Nie było jej tam od maja [AUDIO]

2019-09-19 16:51 PSZ
Całodobowa apteka wraca na Ursynów!
Autor: pixabay.ocm Całodobowa apteka wraca na Ursynów!

Blisko 150 tysięcy mieszkańców i ... ani jednej całodobowej apteki. To już na szczęście przeszłość. Od października 24-godzinna apteka wraca na mapę Ursynowa.

W razie nagłej potrzeby - musieli jeździć na Mokotów. Właśnie tam była najbliższa apteka. Po prawie pół roku to się zmieni. Na Ursynów wraca 24-godzinna apteka. Wszystko dzięki lokalnym aktywistom, którzy nagłośnili sprawę i przez całe wakacje zbierali podpisy od mieszkańców.

Nasze apele i też apele mieszkańców, którzy się podpisali pod naszą petycją, bo było ich ponad 1145 osób, przyniosły efekt - mówi Radiu Eska radny dzielnicy ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

Udało nam się zebrać ponad tysiąc podpisów - mówi Radiu Eska radny dzielnicy ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów, Paweł Lenarczyk:

Od maja mieszkańcy dzielnicy w razie nagłej potrzeby do całodobowej apteki musieli jeździć na Mokotów. Dlatego powrót takiego miejsca to dla nich ulga.

Zdarza się tak, że trzeba wyskoczyć w niedzielę niehandlową albo wieczorem po leki, a więc jak najwięcej aptek całodobowych powinno być - mówili Radiu Eska mieszkańcy stolicy.

Tak działające apteki są bardzo potrzebne - mówili Radiu Eska mieszkańcy stolicy:

Całodobowa apteka będzie funkcjonować od października przy ulicy Gandhi 35. Wejście od ul. Polskie Drogi.