Ceny mieszkań w Warszawie są tak wysokie, że brakuje skali. W tych dzielnicach jest jeszcze tanio [RANKING]

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express Ceny mieszkań w Warszawie są tak wysokie, że brakuje skali. W tych dzielnicach jest jeszcze tanio [RANKING]

Znamy stawki

Ceny mieszkań w Warszawie są tak wysokie, że brakuje skali. W tych dzielnicach jest jeszcze tanio [RANKING]

2023-03-15 5:24

Ceny mieszkań w Warszawie przekraczają kolejne granice. W zasadzie nie ma już takiej dzielnicy, w której kupimy mieszkanie poniżej 9,5 tys. zł za metr kwadratowy. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym są tak wysokie, że coraz mniej osób stać na zakup własnego lokum. Niedawno pojawił się raport przedstawiający trendy cenowe mieszkań na warszawskim rynku w ostatnim kwartale 2022 roku. Wreszcie dowiedzieliśmy się, w której dzielnicy ceny za metr kwadratowy są najwyższe, a gdzie najniższe. Dane mogą naprawdę zszokować zainteresowanych.

Ceny mieszkań w Warszawie biją rekordy. Gdzie jest najdrożej?

Osoby planujące zakup własnego mieszkania muszą liczyć się z gigantycznymi podwyżkami. Ceny mieszkań w Warszawie rosną z miesiąca na miesiąc, a od kilku lat pogłębia się kryzys na rynku mieszkaniowym. Coraz częściej pojawiają się raporty, które pokazują prawdę o rynku mieszkaniowym w Warszawie. W najnowszym raporcie Otodom zobaczymy między innymi to, które dzielnice są najtańsze, a gdzie możemy kupić mieszkanie najdrożej. Eksperci skupili się głównie na ubiegłorocznych trendach cenowych oraz przedstawili dane pochodzące z poszczególnych dzielnic.

CZYTAJ RÓWNIEŻTyle kosztuje mieszkanie przy Złotej 44. Luksus kapie ze ścian, cena zwala z nóg

Jeżeli chodzi o średnie ceny mieszkań w 2022 roku, wzrosły one już do średnio 12 887 zł za metr kwadratowy. Ale to nie wszystko. W niektórych dzielnicach ceny mieszkań przekraczają bariery nawet 20 tys. zł za metr kwadratowy mieszkania. To oznacza, że o własne lokum w atrakcyjnej dzielnicy coraz trudniej. W poniższej galerii zobaczycie ranking dzielnic - od najtańszych do najdroższych:

Ceny mieszkań w Warszawie. Czy możliwy jest spadek cen? 

Ceny metra kwadratowego mieszkania w stolicy powalają. Z roku na rok wartość mieszkań wzrasta kilkukrotnie. Gdzie mieszkania są najdroższe? Gdzie ich średnia cena niespodziewanie wywindowała do góry!? Dane z Otodom Analytics rozwiewają wszelkie wątpliwości. 

Przekonajcie się sami! Więcej informacji umieściliśmy w specjalnej galerii.

Sonda
Czy inwestujesz w mieszkania?
Horrendalne ceny paliw w Warszawie. Nawet powyżej 7 zł za litr
Nasi Partnerzy polecają