Takie są ceny na targowiskach w Warszawie. Poszaleli?!

i

Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express Takie są ceny na targowiskach w Warszawie. Poszaleli?!

Kosmiczne ceny żywności w Warszawie. Ziemniaki kosztują jakby były ze złota. Poszaleli?!

2022-02-07 14:32

Ceny żywności w Warszawie poszybowały w górę z powodu rosnącej inflacji. Coraz więcej mieszkańców stolicy ma problem z zakupem podstawowych produktów spożywczych. Wybraliśmy się na warszawskie targowiska, by sprawdzić, ile kosztują ziemniaki, włoszczyzna, jajka, jabłka, czy gruszki. Takich cen się nie spodziewaliśmy w najgorszych koszmarach! Podczas wizyty na bazarku można było dostać zawału. Niektóre produkty kosztują tyle, jakby były co najmniej ze złota! Zobaczcie sami...

Ceny żywności w Warszawie przyprawiają o zawrót głowy

Szalejąca inflacja w Polsce sprawia, że wszystko drożeje z dnia na dzień. Najbardziej odczuwalne są podwyżki cen żywności, szczególnie w stolicy, w której życie i tak jest drogie, w porównaniu z innymi miastami Polski. Po każdych zakupach w portfelach warszawiaków zostaje coraz mniej pieniędzy. Odwiedziliśmy dwa targowiska w Warszawie, by przekonać się, jakie są ceny podstawowych produktów żywnościowych w stolicy. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za ziemniaki, pomidory, kapustę, jajka, gruszki czy jabłka na dwóch warszawskich bazarach:

  • Bazarku Egipska na Pradze-Południe
  • Bazarze Wałbrzyska na Mokotowie

Od niektórych cen może się naprawdę zakręcić w głowie. Za włoszczyznę i ziemniaki trzeba już zapłacić nawet 6 złotych, a za kapustę - ponad 7! Zobaczcie, ile kosztują warzywa, owoce, czy jajka na targowiskach w Warszawie.

Szczegóły w galerii - KLIKNIJ ZDJĘCIE PONIŻEJ, ABY POZNAĆ CENY.

Sonda
Ceny żywności w Warszawie są:

Inflacja i ceny w Warszawie

Wszechobecna drożyzna to efekt inflacji, która w grudniu 2021 roku, w stosunku rok do roku, wyniosła 8,6 procent. A ma być jeszcze gorzej, o czym pisaliśmy w materiale: Najnowsze dane GUS o inflacji. Zbliżamy się do dwucyfrowej wartości! W walce z inflacją miała pomóc obniżka VAT na podstawowe produkty żywnościowe. Niestety, wiele cen zamiast spaść, wzrosło. Problem dotyczy nie tylko targowisk, ale także dużych sieci handlowych. Szczegóły w materiale: Klienci wściekli na podwyżki po obniżce VAT. Lidl wyjaśnia, skąd takie ceny.

Emeryci pokłócili się o DROŻYZNĘ na bazarze. Czy tarcza ANTYINFLACYJNA PiS uratuje Polaków? | KOMENTERY
Nasi Partnerzy polecają