Chcemy tu chodników

2009-11-03 1:30

Przebiegająca przez Julianów, Piaseczno i Józefosław ulica Julianowska, która właśnie jest w remoncie, nie będzie miała chodnika! Oznacza to, że dzieci, które tędy chodzą do szkoły, będą uciekać na boki przed kołami rozpędzonych samochodów.

Codziennie ulicą Julianowską setki dzieci chodzi do szkół przy ul. Kameralnej w Józefosławiu i przy ul. Szkolnej w Piasecznie. Okazuje się, że mimo iż ta ulica jest remontowana, to nie powstanie przy niej tak potrzebny chodnik. - Już teraz strach puszczać dzieci same do szkoły, a co będzie, gdy powstanie tu porządna droga? - denerwuje się Katarzyna Śledzik (31 l.).

Niestety, nie zanosi się na to, żeby chodnik szybko się pojawił! - Droga na ul. Julianowskiej jest odtwarzana po wybudowaniu kanalizacji zgodnie z zawartą z wykonawcą umową - tłumaczy decyzję urzędu Łukasz Wyleziński z biura promocji gminy Piaseczno. - W pierwszym etapie budowa chodników i dalszej infrastruktury nie była możliwa w ramach tego projektu, dlatego gmina chce je zrealizować w ramach oddzielnej, drugiej inwestycji - przyznaje.

Pod koniec października gmina zawarła umowę na przygotowanie projektu budowy chodników. Inwestycja ta realizowana będzie w oparciu o tzw. specustawę, bo nie wszyscy właściciele przyległych działek zgadzają się na sprzedaż terenów potrzebnych pod budowę. Niestety, na razie nie ma w budżecie pieniędzy ani na wykup gruntów, ani na budowę chodnika. A kiedy będą? Tego nie wiadomo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają