Chiński smok i wielbłądy przejdą przez miasto

2018-01-05 8:00

Trzej królowie, aniołowie, diabły, wielbłądy, alpaki, a nawet chiński smok i rzymskie legiony! W sobotę w południe z placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli, najbarwniejsze widowisko bożonarodzeniowe. W tym roku marszowi będzie przyświecać hasło "Bóg jest dla wszystkich".

Co roku kilka tysięcy warszawiaków całymi rodzinami bierze udział w wędrówce królów do stajenki Jezusa. Tegoroczny wymarsz w sobotnie południe z pl. Zamkowego zainauguruje kolęda "Bóg się rodzi" oraz msza odprawiona przez kardynała Kazimierza Nycza. Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki. Orszak poprowadzi Święta Rodzina z osiołkiem. W drodze do stajenki zobaczymy upadek pierwszych ludzi (pierwszy grzech), dwór Heroda i gospodę oraz inscenizację zmagania dobra ze złem. Orszak urozmaicą taniec dziewcząt z szarfami, taniec chińskiego smoka, musztra legionu rzymskiego czy atak diabłów.

Każdy z królów będzie podróżował do Betlejem w inny sposób. Król afrykański przybędzie na wielbłądzie, król azjatycki - na platformie ciągniętej przez kulisów, a król europejski na tronie umieszczonym na rikszy, której będą towarzyszyć alpaki. Na placu Piłsudskiego królowie oddadzą pokłon Dzieciątku. A wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do poloneza do kolędy "Bóg się rodzi".

Jeszcze w piątek inny orszak przejdzie ulicami Targówka. Wyruszy o godz. 12 sprzed Domu Kultury "Świt" przy ul. Wysockiego, dojdzie do Bartniczej i zawróci. A w sobotę na Białołęce kolejny korowód pójdzie o godz. 12 sprzed kaplicy Matki Boskiej Pompejańskiej przy Myśliborskiej 28 do Kasztanowej i Modlińskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE