Nastoletni złodziej złomu w rękach policji

i

Autor: KMP Nowy Sącz Nastoletni złodziej złomu w rękach policji

ZNIKNĘŁY 44 PRZESYŁKI

Ciechanów. Kradli przesyłki kurierskie, cztery osoby zatrzymano. Straty wyniosły niemal 12 tys. zł!

2022-11-27 12:51

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Trzej mężczyźni kradli przesyłki kurierskie. Czwarty z zatrzymanych jest podejrzany o paserstwo. Wartość strat oszacowano na blisko 12 tys. zł. Ciechanowscy kryminalni przedstawili łącznie 10 zarzutów.

Złodzieje ukradli 44 przesyłki warte 12 tys. zł

Zgłoszenie w sprawie kradzieży przesyłek kurierskich wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie we wtorek, 22 listopada. Sprawą kradzieży przesyłek kurierskich od razu zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że do pierwszej kradzieży doszło pod koniec października. Wtedy to z zaplombowanej naczepy ciężarówki zginęły dwie przesyłki. W kolejnych dniach ginęło coraz więcej paczek - najpierw 6, potem,  aż w końcu 29. Łącznie podczas transportów przesyłek kurierskich pomiędzy magazynami zniknęły 44 przesyłki o wartości blisko 12 000 zł. Już następnego dnia ciechanowscy policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą czterech mężczyzn w wieku 21, 29, 31 i 36 lat. Są to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oraz powiatu pułtuskiego.

Policja o zatrzymaniu złodziei przesyłek

- W wyniku czynności przeprowadzonych przez ciechanowskich policjantów część skradzionego mienia została odzyskana. Trzech z nich usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem natomiast jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje nadkom. Jolanta Bym z policji w Ciechanowie.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?